Ripple’ın CEO’sudan Dogecoin (DOGE) Eleştirisi

ripplein ceosudan dogecoin doge elestirisi

CNBC’nin yayımladığı bir rapora göre, Ripple CEO’su Brand Garlinghouse, Fintech Abu Dhabi etkinliğinde yaptığı konuşmada Dogecoin’i (DOGE) eleştirdi.

Eski bir Yahoo yöneticisi olan Garlinghouse, 2013’te başlatılan ve 2021’de yaygın olarak benimsenen Bitcoin parodisinin, kripto para piyasası için iyi olmadığını düşünüyor:

Dogecoin’in kripto piyasası için iyi olduğuna hâlâ ikna olmadım.”

ripplein ceosudan dogecoin doge elestirisi 2

Ripple’ın CEO’su Dogecoin’i Sınırsız Arzı Sebebiyle Sevmiyor

Her ne kadar Bitcoin‘in (BTC) parodisi olarak hayata geçsede Dogecoin’in (DOGE) Bitcoin’den oldukça büyük bir farkı bulunuyor. Bu da Bitcoin’in 21 milyonluk arzına karşın DOGE’un bir sınırının olmaması. Ripple CEO’su da bu noktaya değinerek, DOGE’un yeterli bir varlık olmadığı görüşünce.

Geçmişte Bitcoin’in karbon ayak izini oldukça eleştirmesine rağmen Garlinghouse, Bitcoin’in (BTC) enflasyon endişeleri arasında çok fazla değer kazandığını da kabul ediyor.

Ek olarak konuşmasında Ripple tarafına da değinen CEO, Ripple‘ın ABD’deki yasal sorunlarına rağmen dünya çapında bünyesine 250 personel eklemek istediğini de açıkladı.

CEO, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşının 2022’de çözülmesini beklediğini de sözlerine ekledi ve davanın sadece şirketiyle ilgili olmadığını yineledi:

“Açıkçası, yargıç tarafından sorulan iyi soruları görüyoruz. Ve bence yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını, bunun daha geniş sonuçları olacağını düşünüyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala