bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,384.52 2.21%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,188.39 5.52%
bnb
BNB (BNB) $ 568.28 3.90%
solana
Solana (SOL) $ 148.39 8.69%
xrp
XRP (XRP) $ 0.505312 4.90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.480065 6.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.159372 5.99%

Ripple’dan Gelişmiş NFT İşlevselliğini Destekleyen Yeni Sürüm

rippledan gelismis nft islevselligini destekleyen yeni surum 2

Ripple uzun süredir yeni güncellemeler ile gündeme geliyor. Bu kez Ripple, XRP Ledger 1.9.0 sürümünün yayınlandığını duyurdu. Söz konusu bu sürüm 1.9.0, XRP Ledger’da (XLS-20 taslak standardına göre) yerel olarak NFT’leri desteklemek için protokolde yeni bir değişiklik sunuyor.

Ripple, XRP Ledger 1.9.0 Sürümünün Yayınlandığını Duyurdu

Ripple tarafından duyurulan sürüm notlarına göre; XRP Ledger’ın iki hafta boyunca güvenilir doğrulayıcılardan yüzde 80’den fazla desteğin ardından, protokol değişikliklerini sağlayan değişiklik sürecine göre oylamaya açık olacak. Başarılı bir şekilde geçilirse, geliştiriciler artık kullanıcıların XRP Ledger’da NFT’leri basmasına, aktarmasına ve eğer istenirse yakmasına izin veren uygulamalar oluşturabilecek.

Ripple’ın CTO’su David Schwartz, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Ripple doğrulayıcıları, NFT’lerin XRPL üzerindeki etkisinden emin olana kadar XLS-20’yi ana ağa getirmeyi geri çevirecek. Bu arada, performans testleri yapıyoruz ve sonuçlarımızı daha geniş toplulukla paylaşmayı planlıyoruz.

CTO, ayrıca şu ifadeleri de vurguladı:

Ripple, uzun süredir XRPL topluluğunda sorumlu bir katılımcı olmuştur ve biz XRP Ledger’da NFT teknolojisine katkıda bulunmaktan heyecan duysak da, istikrarına ve ölçeklenebilirliğine de bağlıyız. Bu nedenle, bugünün sürümü bir dizi performans iyileştirmesi içeriyor ve XLS-20’nin nihai sonucu kolektif XRPL topluluğuna bağlı olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala