bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,007.15 1.56%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,063.88 0.50%
bnb
BNB (BNB) $ 556.61 1.48%
solana
Solana (SOL) $ 142.85 2.29%
xrp
XRP (XRP) $ 0.50489 1.15%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.471115 3.42%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.156609 3.96%

Ripple Yöneticileri SEC Davasının Reddini Talep Etti

ripple yoneticileri sec davasinin reddini talep etti 2

Blokzinciri devi Ripple’ın yöneticileri, geçtiğimiz Aralık ayında şirkete ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın reddedilmesi için harekete geçti. 

Bilindiği üzere, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CTO’su Chris Larsen’a SEC tarafından dava açılmıştı. Yöneticiler, söz konusu davanın reddini talep eden bir dilekçe hazırladı. 

Garlinghouse ve Larsen, Bölüm 5’i ihlal etme iddialarının mahkeme tarafından reddedilmesi gerektiğini düşünüyor. Çünkü, Ripple yöneticilerinin XRP satışlarıyla bilerek yasayı ihlal ettiğine dair herhangi bir kanıt bulunmuyor. Larsen’ın avukatları, SEC’nin tazminat talebinde bulunmasının zamanaşımı kanunuyla yasaklandığını da aktardı. 

SEC’nin Ripple yöneticilerinin red talebine ilişkin itiraz belgelerini ise 14 Mayıs tarihine kadar sunması gerekiyor. 

Garlinghouse ve Larsen, SEC tarafından bir menkul kıymet olarak kabul edilen XRP’nin yasadışı satışları nedeniyle davalı olarak gösterilmişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala