Ripple Yetkilisinden Bitstamp Açıklaması

ripple yetkilisinden bitstamp aciklamasi

Blockchain şirketi Ripple, geçtiğimiz günlerde Bitstamp hisse alımı gerçekleştirmişti. Ripple Başkanı Monica Long, şirketin neden Bitstamp hissesi aldığını açıkladı.

Ripple, Genişleme Planlarına Devam Ediyor

Ripple Başkanı Monica Long, şirketin Avrupa merkezli kripto para borsası Bitstamp’ta kısa bir süre önce gerçekleştirdiği hisse alımını değerlendirdi. Long açıklamasında, atılan bu adımla Ripple’ın uluslararası varlığını daha da büyütmesine ve ödemelerin ötesinde hizmetlerin çeşitlendirmesine yardımcı olacağını söyledi. Konu hakkında Long açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ripple güçlü bir bilançoya sahip ve küresel liderlik konumumuzu daha da sağlamlaştırırken, işi ABD dışında ve ödemelerin ötesinde genişletmeye devam etmek için aktif olarak fırsatlar aramaya devam ediyoruz.

Bilindiği üzere Ripple, Bitstamp’ın henüz açıklanmayan bir hissesini kripto girişim sermayesi Pantera’dan satın almıştı. Yılın ilk çeyreğinde Pantera’ya anlaşma konusunda danışmanlık yapan Galaxy Digital Holdings, haberi bu ayın başlarında açıkladı.

Ripple Başkanı Monica Long, Bitstamp hisse alımına dair şu ifadeleri kullandı:

Ripple gibi Bitstamp’ın da kripto sektöründe uzun ve köklü bir geçmişi bulunuyor. Bitstamp’ın özellikle kurumsal sınıf ve kurumsal tekliflerinde güvenilir ve lider bir kripto para borsası olduğunu söyleyebilirim. Ripple için değerli bir ortak oldular ve bu sebeple işlerine yatırım yapma ve ortaklığımızı derinleştirme noktasında büyük heyecan duyuyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.939,69 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
38.168,59 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.244,54 TL 0,67%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 4,52%
cardanoADA/TRY
7,66 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
38.136,96 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,58%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,29%
Bağlantıyı kopyala