Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Davanın Yeni Duruşması Tamamlandı

Abone Ol:google-news
0
30/04/2021

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) şirketin ortaklarından ve yurt dışındaki borsalardan bilgi alma adına yabancı düzenleyicilerle mutabakat zaptı (MoU) talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceğine dair bir karar alacak. Yargıcın kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

SEC avukatlarından Jorge Tenreiro, MoU’nun zorunlu olmadığını belirterek, para ve menkul kıymet akışının bir ülkenin sınırlarında durmadığını ifade etti.

“Arzu ettikleri şey ABD’yi ve SEC’i bu çok taraflı sürecin dışında bırakmak. Menkul kıymet ve para akışı bir ülkenin sınırlarında durmuyor. Bizim en büyük gücümüz, meslektaşlarımızla yaptığımız iş birliğidir.”

SEC ayrıca bu bilgilerin özel olması nedeniyle de mutabakat zaptının içeriğini açıklamaktan yana değil.

Ripple’dan “Haksızlık” Tepkisi

Ripple, SEC’in sanıklardan “haksız avantaj elde etmeye” çalıştığını iddia ediyor. Şirket ayrıca SEC’in “özel keşif yetkilerine” sahip olmadığını da vurguladı.

Ripple avukatı, SEC’i “ABD hükümetinin gücünden ve ağırlığından” faydalanmakla suçlayarak, Mou sürecinin zorunlu olduğunu ifade etti. Michael Kellogg, SEC’in, argümanını destekleyeceğini düşündüğü verileri elde edebilme için gizlice çalıştığını belirtti.

Ripple gerçekleştirdiği savunmada, SEC’in yaptığı araştırmanın yabancı mahkemelerin kuralları dışarısında yer aldığının altını çizdi.

“SEC’in yaptığı şey, federal mahkeme kurallarının tamamen dışında yer alıyor. Dışarıdan bize SEC’in onlardan bilgi almaya çalıştığını bilgisi gelene kadar bunu öğrenemedik. Bunu bilselerdi mahkemenin kurallarına uyabilirlerdi.”

Kaynak: u.today

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.022 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 316.894,23 TL 11,80%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.978,80 TL 4,31%
tether
Tether (USDT) 8,61 TL 0,92%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.157,23 TL 7,51%
cardano
Cardano (ADA) 13,61 TL 4,42%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,91 TL 5,62%
xrp
XRP (XRP) 7,66 TL 5,08%
polkadot
Polkadot (DOT) 204,31 TL 13,81%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,60 TL 0,61%
uniswap
Uniswap (UNI) 210,26 TL 8,04%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap