Ripple, XRP Ledger’a NFT Desteği Getirdiğini Duyurdu

XRP2

Ripple (XRP), bu sabah blog sayfasından önemli bir paylaşımda bulundu. Buna göre şirket, GAS fee’yi azaltmak maksadıyla XRP Ledger’a NFT desteği getirecek.

NFT’nin popülaritesi her geçen gün artsa da, Ethereum (ETH) platformundaki yüksek GAS fee sebebiyle, birçok kullanıcı NFS dünyasından istemsiz bir şekilde uzak kalabiliyor.

Ripple da bu soruna biz çözüm bulabilmek için kolları sıvadı. Şirket çalışmalarının sonucunda NFT’leri XRP Ledger platformuna entegre etme kararı aldı. Ripple blog sayfasından paylaştığı metinde şu ifadeler yer aldı:

“NFT’nin büyümesi ve geliştirilmesinin ilk aşaması, geliştiriciler, yaratıcılar, pazarlar ve tüketiciler için erişilebilir, entegre, ucuz ve açık bir kullanıcı deneyimi sağlamak için doğru altyapıya sahip olmayı gerektirir.”

XRP Ledger’ın, NFT’ler için üstün bir kullanıcı deneyimi ve daha geniş anlamda tokenasyon sağlamak için ideal olduğuna inanıyoruz. Güçlü bir araç ve kaynak paketi ile birleştirildiğinde, XRPL’nin ve onun yerel dijital varlığı XRP’nin doğuştan gelen performans avantajları, geliştiricilere NFT’ler için sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.”

Ripple ayrıca, yeşil enerji kullanımına vurgu yaparak diğer platformlara göre oldukça sürdürülebilir bir yapıya sahip olduklarının altını çizdi.

“NFT basmak için mevcut yöntemler birçok kripto para biriminin karbon izi nedeniyle çevresel açıdan oldukça verimsizdir. XRPL, işlemleri doğrulamak için yeni bir fikir birliği süreci kullandığından, ihmal edilebilir miktarda enerji tüketir ve proof-of-work ağlarından 120.000 kat daha verimlidir.”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 370.414,32 TL 2,66%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.109,66 TL 1,72%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 18,58 TL 0,11%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.184,38 TL 1,06%
xrp
XRP (XRP) 8,07 TL 0,35%
solana
Solana (SOL) 1.194,69 TL 4,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,50 TL 1,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,84 TL 0,22%
Copy link
Powered by Social Snap