Ripple, XRP Ledger’a NFT Desteği Getirdiğini Duyurdu

Abone Ol:google-news
0
25/05/2021

Ripple (XRP), bu sabah blog sayfasından önemli bir paylaşımda bulundu. Buna göre şirket, GAS fee’yi azaltmak maksadıyla XRP Ledger’a NFT desteği getirecek.

NFT’nin popülaritesi her geçen gün artsa da, Ethereum (ETH) platformundaki yüksek GAS fee sebebiyle, birçok kullanıcı NFS dünyasından istemsiz bir şekilde uzak kalabiliyor.

Ripple da bu soruna biz çözüm bulabilmek için kolları sıvadı. Şirket çalışmalarının sonucunda NFT’leri XRP Ledger platformuna entegre etme kararı aldı. Ripple blog sayfasından paylaştığı metinde şu ifadeler yer aldı:

“NFT’nin büyümesi ve geliştirilmesinin ilk aşaması, geliştiriciler, yaratıcılar, pazarlar ve tüketiciler için erişilebilir, entegre, ucuz ve açık bir kullanıcı deneyimi sağlamak için doğru altyapıya sahip olmayı gerektirir.”

XRP Ledger’ın, NFT’ler için üstün bir kullanıcı deneyimi ve daha geniş anlamda tokenasyon sağlamak için ideal olduğuna inanıyoruz. Güçlü bir araç ve kaynak paketi ile birleştirildiğinde, XRPL’nin ve onun yerel dijital varlığı XRP’nin doğuştan gelen performans avantajları, geliştiricilere NFT’ler için sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.”

Ripple ayrıca, yeşil enerji kullanımına vurgu yaparak diğer platformlara göre oldukça sürdürülebilir bir yapıya sahip olduklarının altını çizdi.

“NFT basmak için mevcut yöntemler birçok kripto para biriminin karbon izi nedeniyle çevresel açıdan oldukça verimsizdir. XRPL, işlemleri doğrulamak için yeni bir fikir birliği süreci kullandığından, ihmal edilebilir miktarda enerji tüketir ve proof-of-work ağlarından 120.000 kat daha verimlidir.”

Kaynak: Blog Ripple

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.022 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 284.626,17 TL 1,04%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.203,64 TL 3,33%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.959,55 TL 2,33%
cardano
Cardano (ADA) 13,02 TL 2,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,75 TL 3,73%
xrp
XRP (XRP) 7,33 TL 1,40%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,52%
polkadot
Polkadot (DOT) 180,82 TL 2,30%
uniswap
Uniswap (UNI) 196,27 TL 3,89%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap