Ripple ve Pyypl, Orta Doğu’da Yeni Bir Hizmet Başlattı

ripple ve pyypl orta doguda yeni bir hizmet baslatti

Sınır ötesi ödemeler konusunda eli kuvvetli olan kripto çözümleri sağlayıcı Ripple ve Blockchain tabanlı finansal hizmetler teknolojisi şirketi Pyypl, Orta Doğu için yeni bir hizmet başlattı. Ripple ve Pyypl, isteğe bağlı likidite (ODL) hizmetini başlattı. Ripple, aynı hizmeti Temmuz ayında da Japonya’da da duyurmuştu.

Ripple ve Pyypl, Orta Doğu’da ODL Sunacak

ODL hizmeti, XRP likiditesini kullanıyor. Böylece daha uygun fiyatlı ve daha hızlı sınır ötesi işlemlere olanak sağlıyor. Diğer yandan XRP’den yararlandığı için önceden finanse edilmiş hesaplara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Ripple, sınır ötesi ödemeler için harekete geçen ve bunun için kriptodan yararlanan ilk şirket olarak karşımıza çıkmıştı. ODL ile birlikte finans kurumları, küçük ve orta ölçekli işletmeler, işlerini büyütmek için önceden finanse edilmiş sermayeden yararlanabilecek.

ripple ve pyypl orta doguda yeni bir hizmet baslatti 2

Konuyla ilgili konuşan APAC ve MENA’daki RippleNet Genel Müdürü Brooks Entwistle, şunları söyledi:

“Piyasada bir ilk ODL lansmanının daha kurulması, dijital varlıkların küresel ödemelerin geleceğinde merkezi bir rol oynayacağı anlayışını gösteriyor.”

Pyypl’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Antti Arponen de ortaklığı aşağıdaki sözlerle değerlendirdi:

“ODL’ui Orta Doğu’ya getirmek için Ripple’ın tercih ettiği ortağı olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sayede sürekli artan sayıda kullanıcımızın havaleleri anında teslim etmesini sağlayacağız. Ayrıca ODL aracılığıyla verimsiz sermaye kullanımımızı da azaltacağız.”

Başta da söylediğimiz gibi Ripple, Japonya’da da ODL koridorunu duyurmuştu. Ayrıca ODL hizmetinin kullanılabilirliğini genişletmek için de Malezyalı şirket Tranglo’nun yüzde 40 hissesini satın almıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 711.944,20 TL 6,53%
ethereum
Ethereum (ETH) 55.956,26 TL 8,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.831,71 TL 5,41%
tether
Tether (USDT) 13,44 TL 0,10%
solana
Solana (SOL) 2.731,79 TL 12,35%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 10,36%
xrp
XRP (XRP) 12,17 TL 6,92%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 441,00 TL 8,39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,64 TL 7,05%
Bağlantıyı kopyala