Ripple ve Binance İngiltere’de Lisanslandırılmak İstiyor

ripple ve binance ingilterede lisanslandirilmak istiyor

Kripto şirketleri Ripple ve Binance, dünya genelinde genişlemeye devam etmek istiyor. Bu anlamda iki dev şirket, İngiltere’de lisans almak için çalışmalar yürütüyor.

Ripple ve Binance, İngiltere’de Lisans Almak İçin Adımlar Atıyor

İngiltere milletvekillerine başvuruda bulunan Ripple ve Binance, ülkedeki kripto alanında yetkili kurum olan Finansal Davranış Otoritesi tarafından lisanslandırılmak istediklerini açıkladı.

ripple ve binance ingilterede lisanslandirilmak istiyor 2

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in EMEA bölgesi hükümet işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Daniel Tinder, Hazine Seçim Komitesi’nde gerçekleştirdiği konuşmada, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in şu anda düzenleyicilerle görüşme halinde olduğunu söyledi. Ripple’ın Politika Başkanı Susan Friedman ise şirketin bir yandan işini geliştirmeye devam ettiğini ve bir diğer yandan da yeni ülkelerde faaliyet göstermek için başvurularda bulunmayı planladığını belirtti.

Komiteye yapılan açıklamada, Ripple’ın İngiltere’de yaklaşık 60 kişiyi istihdam ettiği söylendi. Friedman açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Mevcut iş modelimiz, Ripple’ın Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kayıtlı olmasını gerektirmiyor ancak ülkedeki ayak izimizi genişlettikçe, bu kayıt ve izin için başvurularda bulunacağız.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala