Ripple, Uzman Tanıkların Kimliğini Gizlemeye Çalıştığı için SEC’i Eleştirdi

ripple uzman taniklarin kimligini gizlemeye calistigi icin seci elestirdi

Blockchain şirketi Ripple, iki taraf arasında devam eden davada ajansın uzman tanıklarının kimliğini gizlemeye çalıştığı için Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi.

Ripple, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nu Eleştirdi

Blockchain şirketi Ripple, ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres Ripple, SEC’in tanıkların kimliğini gizleme konusundaki ısrarının hem eşi görülmemiş hem de herhangi bir kanıtla desteklenmediğini iddia etti.

ripple uzman taniklarin kimligini gizlemeye calistigi icin seci elestirdidffds

Ripple konu hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

SEC’in uzmanlarının kimliklerini ve görüşlerini herhangi bir kamu incelemesinden koruma girişimi hem emsalsizdir hem de herhangi bir ihtiyaç kanıtı tarafından desteklenmemektedir. Bu Mahkemenin tarafların Daubert önergeleriyle ilgili yaklaşan kararları için kritik olacak önemli materyallere halkın erişim hakkına aykırıdır.

Ripple‘a göre yargıç, düzenleyici kurumun uzmanlarının görüşlerine yönelik kamuoyu eleştirilerini bastırmaya çalıştığını iddia ederek SEC’in talebini reddetmeli. Ripple, söz konusu SEC uzmanlarının herhangi bir gizli bilgiye sahip olmayabileceğini de sözlerine ekledi. 

Bu nedenle, Ripple, SEC’in redaksiyon için herhangi bir gizli bilgiyi tanımlamasını istiyor ve yargıçtan bir sonraki hamleye karar vermeden önce her iki tarafın da tartışma yapmasına izin vermesini istedi. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala