Ripple, SEC’nin Talebini Kabul Etti

ripple secnin talebini kabul etti 2

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple toplantılarının, video ve ses kayıtları konusundaki talebi Ripple tarafından kabul edildi. Blokzinciri devi Ripple, SEC’nin bu talebini kabul etmesiyle birlikte hazırlanacak olan kayıtlar, 2014’ten bu yana herkesin katıldığı çeşitli toplantıları içerecek.

Bu kapsamda SEC, daha önce Ripple toplantılarının kayıtları için araştırmalara başlamıştı. SEC bu işlemde ayrıca şirketin XRP fiyatında olan düşüşlerini aynı zamanda kripto varlıkların merkezileşmesi konusundaki görüşlerini ve tartışmalarını içeren kayıtlarına da erişim sağlayabilecek.

ripple secnin talebini kabul etti

Ripple: Talep Aşırı Derecede Külfetli

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun sekiz yıllık bir süre içerisinde yaptığı toplantıların tüm kayıtlarının istenmesinin gereksiz yere külfetli olduğunu düşünüyor. SEC tarafına kayıtların varlığından haber verilmediğini düşünürken, Ripple’ın avukatları ise, SEC’nin bu talebini gecikmiş olarak değerlendirdi.

Yapılan son açıklamalara göre taraflarca belirlenecek olan uygun bir tarihte buluşma gerçekleştirilecek ve kayıtların kapsamı hakkında görüşme sağlanacak.

Bunla birlikte ayrıca, Eylül ayında verilen karar ile SEC, Ripple’ın Slack mesajlarına da erişim hakkı kazanmıştı.


Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 387.462,48 TL 1,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.295,68 TL 2,29%
cardano
Cardano (ADA) 22,99 TL 15,51%
tether
Tether (USDT) 8,45 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.506,57 TL 3,59%
solana
Solana (SOL) 1.594,36 TL 9,77%
xrp
XRP (XRP) 9,30 TL 3,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,09 TL 3,23%
polkadot
Polkadot (DOT) 261,29 TL 6,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,45 TL 0,44%
Copy link
Powered by Social Snap