Ripple, SEC’e Karşı Yeni Bir Koz Kazandı

ripple sece karsi yeni bir koz kazandi

Ripple ve SEC arasındaki dava tüm hızıyla devam ediyor. Beklentiler, davanın salgın nedeniyle ertelenmesi yönündeyken, davanın yargıcı, Ripple’ın yüzünü güldürecek bir karar aldı. Ripple’ın, SEC’ten eski bir yetkilinin, Ethereum‘un menkul kıymet olmadığı sonucuna vardığı bir e-postaya erişimi açılacak.

Yargıç, SEC’in Ethereum ile ilgili önemli bir konuşmaya dair ayrıcalık talep edemeyeceğine de karar verdi.

Ripple ve SEC Davasında Yeni Karar

Eski bir SEC çalışanı olan William Hinman‘ın 2018 yılından kalan bir e-posta konuşması bulunuyor. Bu e-postada iddialara göre, Ethereum‘un menkul kıymet olmadığına dair açıklamalar var. Davanın yargıcı bu e-postaya erişimin açılacağını söyledi.

Ripple ve SEC arasındaki davanın temelinde XRP’nin bir menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerekliliği yer alıyor. Bu yüzden, söz konusu e-postadaki konuşma Ripple için oldukça önemli.

ripple sece karsi yeni bir koz kazandi 2

Decrypt‘e göre, Ripple, yasal stratejisinin bir parçası olarak Hinman’ın, Ethereum ile ilgili görüşlerine dair kanıt elde etmeye çalışmıştı. Bu kanıt, SEC’in XRP ile ilgili iddialarının reddedilmesini yardımcı olacak.

SEC, devlet kurumlarını korumak adına bazı belgeler için ayrıcalık isteyebiliyor. Söz konusu e-posta için de aynı talepte bulundu ancak, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn bu talebi reddetti. Netburn, e-postadaki konuşmaların kurum ile değil, kişinin kendi kişisel görüşleriyle ilgili olduğunu söyledi.

Netburn’ün kararı, Ripple’a yasal olarak fayda sağlayacak. Ayrıca SEC‘in Ripple’a çok sert davrandığına dair biz koz da olacak.

Tabii bu karar XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına dair nihai sonuca varılmasında çok da etkili olmayacak. Dava devam edecek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.731,07 TL 0,64%
ethereumETH/TRY
34.855,98 TL 2,46%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.735,85 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,25 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
6,84 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
813,41 TL 3,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,65%
Bağlantıyı kopyala