bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Ripple-SEC Davasındaki Gelişme, XRP’yi Harekete Geçirdi

ripple sec davasindaki gelisme xrpyi harekete gecirdi

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Yargıcı Yargıç Analisa Torres, SEC’in Ripple’ın adil uyarı savunmasını kaldırma hareketini reddetti. Bu karar ile Blockchain devi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında bir başarı daha elde etti.

Ripple-SEC Davasındaki Yeni Gelişme XRP’yi Etkiledi

Yakın tarihli bir duruşmada yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) adil bir savunma peşinde koşarak yasağı talebini reddetti. Ripple’ın mahkemede savunmasıyla aynı zamanda, fiyatında artış yaşandı.

Ripple CEO’su bu olumlu gelişmeyi Garlinghouse da haberi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Ayrıca Garlinghouse konu hakkında yaptığı açıklamada gelişmeyi büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

ripple sec davasindaki gelisme xrpyi harekete gecirdi 2

Bilindiğimiz üzere Ripple, SEC’nin XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirmek için yeterli bildirimde bulunmadığını söylüyordu. SEC, Ripple’ın adil bildirim savunmasını engellemeye çalışırken hakim Analisa Torres, SEC’in Ripple’ın “Adil Bildirim Savunması” kullanmasını engelleme hareketini reddetti. 

Son olarak belirtmek gerekirse söz konusu Ripple-SEC davasındaki olumlu gelişmenin ardından XRP işlem gördüğü 0.72 dolar seviyesinden, 0.84 dolar seviyesine kadar yükseldi. Haberin yazımı esnasında ise XRP, CoinMarketCap’te 0.7861 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala