Ripple – SEC Davasındaki E-Postalarda Yeni Detaylara Dikkat Çekildi

ripple sec davasinda yeni e postalar ortaya cikti

Ripple ve SEC arasında devam eden hukuki savaşta belirli aralıklarla yeni detaylar ortaya çıkıyor. Bu kez kâr amacı gütmeyen kuruluş Empower Oversight, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) e-postalarıyla ilgili bazı detayları paylaştı.

Ripple – SEC Davasında E-Posta Detayı

Kâr amacı gütmeyen kuruluş Empower Oversight, SEC’in e-postalarıyla ilgili bazı detayları web sitesi üzerinden okurlarla paylaştı. Açıklamaya göre, e-postalar, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın eski firması Simpson Thacher ile bir çıkar çatışması konusunda uyarıldığını gösteriyor.

Empower Oversight , SEC’in kripto sektörü için yasaları seçici olarak uyguladığını kanıtlayabileceğini belirterek e-postaların yayınlanması için başvuruda bulundu. Kuruluş, SEC’in bazı kripto para birimlerini teşvik etme olasılığının olduğu iddiasında bulundu. Ayrıca, Hinman’ın endişelere rağmen New York merkezli hukuk firmasıyla çalışmaya devam ettiği bildirildi.

ripple sec davasinda yeni e postalar ortaya cikti 2

Himman, Ethereum’daki kurucu ortaklar ve yatırımcılarla birlikte, uyarıdan sonra, hukuk firmasının diğer ortağı Josh Bonnie ile de buluştu. Bu arada söz konusu toplantı, Hinman’ın 2018’de Ether‘in bir menkul kıymet olmadığını açıkladığı konuşmasından hemen önce yapılmıştı.

Empower Oversight Kurucusu ve Başkanı Jason Foster, “Bu konuda daha anlamlı ve zamanında şeffaflık için SEC’e baskı yapmaya devam edeceğiz” diyerek, davayı yakından takip ettiklerine dikkat çekti.

Yaklaşık 200 sayfalık e-postalar, Empower Oversight’ın Ağustos 2021’de bir FOIA talebinde bulunmasının ardından yayınlandı. SEC talebi görmezden geldi ve kuruluş SEC’i FOIA taleplerine uymaya zorlamak için bir dava açmıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.719,95 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
32.237,82 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,10%
binance-coinBNB/TRY
4.716,50 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
6,75 TL 0,67%
cardanoADA/TRY
8,86 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
879,12 TL 2,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,56 TL 0,19%
polkadotDOT/TRY
167,61 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala