Ripple Labs, Sıfır Karbon Emisyonu Sözü Verdi

ripple labs sifir karbon emisyonu sozu verdi

Blockchain teknolojileri dünya genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Blockchain şirketi Ripple, bu büyüme ile meydana gelebilecek olası iklim krizlerin önüne geçebilmek için önemli bir anlaşma imzaladı.

Ripple 2040 Yılına Kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu Sunacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple davası devam ederken Ripple gelecek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Blockchain şirketi Ripple tarafından yapılan açıklamada, iklim krizinin önüne geçmek için önemli bir anlaşmanın imzalandığı belirtildi.

Ripple tarafından yapılan açıklamada, “İklim krizi söz konusu olduğunda, kripto daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye yardımcı olmak için üzerine düşeni yapmalıdır. Dün imzaladığımız The Climate Pledge anlaşması ile gezegene öncelik veren 375’ten fazla işletme arasına katıldık.” ifadesi kullanıldı.

Çevreci gruplar ve hükümetler son dönemde kripto şirketlerini faaliyetleri nedeniyle eleştiriyor. Enerji sorunu ve iklim krizine neden olacakları için eleştirilen kripto şirketleri son dönemlerde bu imajlarını düzeltmek için yeni adımlar atıyor. Kısa bir süre önce Bitcoin madencilik şirketi Marathon, düzenleyiciler kripto para madencilik faaliyetleri için yenilenebilir enerjiler için teşvik programları oluşturması gerektiğini belirtmişti. Bununla birlikte Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen başarılı Merge yükseltmesiyle enerji tüketimini önemli oranda düşürmüştü. Ripple’da bu açıklamayla birlikte çevreci şirketler arasına katılmış oldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
348.776,44 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
24.979,38 TL 1,19%
tetherUSDT/TRY
18,27 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,27 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.924,68 TL 0,95%
binance-usdBUSD/TRY
18,25 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 13,92%
cardanoADA/TRY
8,15 TL 1,05%
solanaSOL/TRY
588,20 TL 0,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 2,50%
Bağlantıyı kopyala