Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen Düzenleyicilere Çağrı Yaptı

ripple kurucu ortagi chris larsen duzenleyicilere cagri yapti

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, “Investing in Integrity” isimli bir podcast yayınında konuştu. Programda soruları yanıtlayan Larsen, Bitcoin ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile ilgili yorumlarıyla dikkat çekti.

Düzenleyicileri Bitcoin konusunda harekete geçmeye çağıran Larsen, Buterin’den de ‘Kahraman’ olarak bahsetti.

Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen: Yeşil madencilik diye bir şey yok

Larsen konuşmasında, Bitcoin’in Proof of Work (İş Kanıtı) protokolünden çevre dostu Proof of Stake (PoS – Hisse Kanıtı) protokolüne geçmesi gerektiğinin altını çizdi. Burada geliştiricilerin, madencilerin ve borsa operatörlerinin gönüllü olarak bu geçişi desteklemeyeceğini söyleyen Larsen, düzenleyicilerin devreye girmesi gerekeceğini belirtti. Örneğin, hükümetler, bu şirketlere verdiği sıfır emisyonlu kredileri kesmek zorunda kalacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilen Larsen, daha fazla enerji kullanmanın daha yeşil bir geleceğe yol açacağı anlatısını “propaganda” olarak nitelendirerek şunları söyledi:

“Düzenleyiciler bu tür saçmalıkları cezalandırmalı. Bence yapmalılar. Para aktarıcı lisanslarını ortadan kaldırın. Bu onları hizaya sokacaktır”

Ripple’ın tepe ismi yeşil madencilik diye bir terim olmadığını söylüyor.

Larsen konuşmasında Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin’den kahraman olarak bahsetti. Bunun sebebiyse Buterin’in PoW’dan vazgeçme kararlılığı.

Ethereum’un önümüzdeki yıl PoS’a geçmesi bekleniyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 428.383,04 TL 0,39%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.707,05 TL 3,52%
cardano
Cardano (ADA) 21,81 TL 9,83%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.015,17 TL 3,96%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 0,31%
solana
Solana (SOL) 1.511,92 TL 25,29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,40 TL 7,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 282,06 TL 0,92%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,28 TL 0,47%
Copy link
Powered by Social Snap