Ripple, İrlanda’da Lisanslama İstiyor

ripple irlandada lisanslama istiyor

Blockchain şirketi Ripple, operasyonlarını genişletmeye devam ediyor. Ripple, son olarak İrlanda Cumhuriyeti’nde kripto lisansı almak için görüşmeler yürütüyor. 

Ripple’dan İrlanda Açılımı

Konu hakkında bilgisi olan kişilerin aktardıklarına göre, ABD merkezli bir kripto ödeme platformu olan Ripple, Avrupa pazarına erişebilmek için İrlanda Cumhuriyeti’nde düzenleyici onayı almak için çalışıyor.

Şirketin Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty’nin aktardıklarına göre, Ripple’ın bir sanal varlık hizmeti sağlayıcısı (VASP) lisansı almak istediğini ve Avrupa Birliği (AB) üyesi olan yetki alanında zaten iki çalışanın bulunduğunu belirtti. 

ripple irlandada lisanslama istiyor 2

Ripple, düzenleyicinin şirketin yerel token’i XRP satışı ile ilgili Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davası nedeniyle operasyonlarını ABD dışında genişletme kararı aldı. Ripple, hali hazırda Fransa ve İsveç’te ortaklıklar kurmuş durumda. 

Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty açıklamasında, “Aslında ABD’de hala çok sayıda çalışanımız olmasına rağmen, müşterilerinin ve gelirlerinin tamamı ABD dışına yönlendiriliyor.” dedi. 

Kripto şirketleri son dönemde, sektörü düzenlemedeki ilerlemeleri nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri yerine Avrupa Birliği’ni tercih etmeye başladı. 

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala