Ripple CEO’sundan ABD Açıklaması

ripple ceosundan abd aciklamasi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Blockchain şirketi Ripple arasındaki dava devam ediyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler, SEC ve Ripple arasındaki davanın bu yıl içinde sonuçlanacağını düşünüyor olsa da davanın ne zaman kapanacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Belirsizlikler sürerken Ripple CEO’sundan ABD açıklaması geldi.

Ripple CEO’suna Göre Kripto Sektörü ABD’yi Terk Ediyor

Blockchain şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin düzenleyici kurumu olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Brad Garlinghouse açıklamasında SEC’in Ripple aleyhindeki davasının düzenleyicinin sektöre bir bütün olarak saldırı amacı taşıdığı gerekçesiyle açıldığını belirtti.

ripple ceosundan abd aciklamasi 2

Brad Garlinghouse açıklamasında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “uygulama” adımıyla yürüttüğü düzenlemelerin bir sektörü düzenlemenin sağlıklı bir yolu olmadığını ve düzenleyici kurumun bu tutumuna devam etmesiyle, ABD’nin kripto şirketleri için daha az çekici bir yer almasına neden olduğunu belirtti.

Galinghouse, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu tutumu nedeniyle kripto endüstrisinin Amerika Birleşik Devletleri’nin dışına taşınmaya başladığını ve düzenleyici kurumun bu tutumuna devam etmesi durumunda ABD’nin kripto endüstrisi için bir merkez olamayabileceğini dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
532.762,72 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
33.811,87 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.262,39 TL 1,41%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,02%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 1,20%
staked-etherSTETH/TRY
33.689,49 TL 1,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,16%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,23%
Bağlantıyı kopyala