Ripple CEO’su, XRP’nin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) Farklı Olarak Sıfır Enflasyona Sahip Olduğunu İddia Ediyor

brad

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, son CNBC röportajında ​​XRP’nin “sıfır enflasyon dinamiğine” sahip olduğunu çünkü mevcut tüm tokenlerin önceden hazırlandığını iddia etti.

“Şimdiye kadar yaratılmış olan tüm XRP’ler önceden oluşturulmuştur. Yani sıfır enflasyon dinamiğine sahiptir.”

Garlinghouse, Ripple’ın çok fazla XRP’ye sahip olduğunu söylese de XRPL’nin fikir birliği algoritması daha fazla token oluşturulmasının önüne geçiyor.

Garlinghouse’a göre bu XRP’yi proof-of-work algoritmasını kullanan kripto para birimlerinden ayırıyor. Bilindiği gibi Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) hala madencilik çalışmaları yapılıyor.

Ripple şu anda 6,1 milyar XRP tokenine sahip ve 47,7 milyar daha fazlası şirket bünyesinde kilitlenmiş durumda.

SEC Davası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından şirket aleyhine açılan dava ile ilgili konuşan Garlinghouse, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığı savunmasını yineledi çünkü token sahipleri şirkette hisse talep edemez.

Dahası, Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi kontrol etmediği konusunda ısrar etmeye devam ediyor, bu da oldukça tartışmalı bir iddia:

“Ripple, XRP’yi kontrol edemez. XRP, Bitcoin’e çok benzeyen açık kaynaklı bir teknolojidir. Buna karşılık XRP, işlem hızı açısından çok verimlidir.”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 368.037,21 TL 3,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.915,17 TL 2,43%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.166,05 TL 1,45%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 0,25%
solana
Solana (SOL) 1.191,49 TL 4,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,07 TL 1,73%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,61 TL 0,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 0,75%
Copy link
Powered by Social Snap