bitcoinBTC/TRY
1.583.350,83 TL 2,03%
ethereumETH/TRY
90.127,58 TL 1,55%
tetherUSDT/TRY
30,87 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
11.471,69 TL 3,93%
solanaSOL/TRY
3.199,10 TL 5,42%
xrpXRP/TRY
16,76 TL 5,31%
staked-etherSTETH/TRY
90.078,43 TL 1,60%
usd-coinUSDC/TRY
30,85 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
18,27 TL 5,85%
avalanche-2AVAX/TRY
1.147,26 TL 4,80%

Paylaş

Ripple CEO’su, SEC ile Görüşmek İçin Gary Gensler’ı Bekliyor

ripple ceosu sec ile gorusmek icin gary gensleri bekliyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yeni ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olması beklenen Gary Gensler ile bir görüşme planlıyor. 

Bloomberg, blokzinciri devi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinhhouse ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda, Gary Gensler ile görüşme isteğinden ve SEC Eski Başkanı Jay Clayton’ın şok kararına kadar bir çok konu ele alındı. 

Garlinghouse, bu ay sonunda SEC Başkanı olarak onaylanması beklenen kripto dostu Gensler ile bir görüşme planlıyor. Ona göre, yeni yönetim ile bu tür konuşmalar yeniden gözden geçirilebilir:

“Umarım, SEC’e yeni bir yönetim geldiğinde, bu konuşmalardan bazılarını yeniden gözden geçirme fırsatı vardır. Ekibini işe aldıktan sonra yeni liderle sohbet etme fırsatı var ve Ripple ve gerçekten tüm kripto para endüstrisi için ne yapılabilir?”

Mantıklı Değil

CEO, SEC Eski Başkanı Jay Clayton’ın görevini devretmesine çok az kalmışken gerçekleştirdiği şok çıkışını mantıklı bulmuyor ve XRP’nin 8 yıldır işlem gördüğünü yeniden hatırlatıyor. Şirketin davayla mücadele edeceğini söyleyen Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

“Aslında, onunla şiddetle mücadele etme niyetindeyiz. Bizim bakış açımıza göre, burada olanlar sadece Ripple aleyhine açılan bir dava değil, gerçekten kripto para endüstrisine tamamen aykırı.”

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala