Ripple CEO’su SEC Hamlesini Değerlendirdi

ripple ceosu sec hamlesini degerlendirdi

Blockchain şirketi Ripple Labs’ın CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in son hamlesinin ardından açıklamalarda bulundu. Garlinghouse açıklamasında SEC’in yasaları uygulamakla ilgilenmediğini belirtti.

Ripple Labs CEO’suna Göre SEC’in Yasalarla Bir Alakası Yok

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Blockchain şirketi Ripple Labs arasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Ripple ve SEC, XRP davasının bir an önce tamamlanmasını talep etmişti.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, konu hakkında yaptığı açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun “yasayı uygulamakla ilgilenmediğini” dile getirdi. Düzenleyici konumunda olan SEC, XRP satın alımının “ortak bir işletmeye yapılan yatırım” olduğunu iddia ediyor. Sanıkların, yatırımcıları, token’i tanıtarak ve likiditesini koruyarak, token’i satın almaktan kar beklemeye yönlendirdiğini iddia ediyor.

ripple ceosu sec hamlesini degerlendirdi 2

Bir hukuk firması olan Perkins Coie, Ripple ve kurucu ortağı Chris Larsen’i token’i çevreleyen “yasal riskler” konusunda uyardı. SEC, Ripple’ın büyük XRP hissesinden para kazanmak ve token için “kullanımlar” bulmak için aslında spekülatif bir ticaret piyasası oluşturması gerektiğini belirtiyor. Bununla birlikte SEC’e göre, sanıklar sıklıkla XRP fiyatlarını lanse etti ve onları yükseltmek için adımlar attı.

SEC iddiasına göre Ripple, 2.1 milyar dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirirken, bireysel sanıklar olan Garlinghouse ve Larsen ise aslında oluşturdukları kamu piyasası için 600 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirdi. Son olarak Ripple, sanıkların XRP token satışlarının ABD dışındaki döviz borsalarında gerçekleştirdiğini iddia etmeye devam ediyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
337.290,55 TL 7,88%
ethereumETH/TRY
23.620,28 TL 11,10%
tetherUSDT/TRY
18,26 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,23 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
4.741,11 TL 6,60%
binance-usdBUSD/TRY
18,26 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
6,35 TL 6,77%
cardanoADA/TRY
8,00 TL 9,49%
solanaSOL/TRY
568,95 TL 7,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,03 TL 8,25%
Bağlantıyı kopyala