Ripple, CBDC Odaklı 197.000 Dolarlık Ödüllü Yarışma Başlattı

ripple cbdc odakli 197 000 dolarlik odullu yarisma baslatti

CBDC yani merkez bankası dijital para birimleri sadece hükümetlerin değil kripto ekosistemindeki birçok kuruluşun dikkatini çekiyor. Kurumsal Blockchain sağlayıcısı Ripple, CBDC’ler için önemli bir adım attı. Ripple, CBDC ile birlikte çalışabilirliği ve finansal katılım çözümleri geliştirmek için 197 bin dolarlık ödüllü bir yarışma başlattı.

Ripple’dan CBDC’ler İçin Ödüllü Yarışma

San Francisco merkezli kurumsal Blockchain sağlayıcısı Ripple, CBDC ile birlikte çalışabilirliği ve finansal katılım çözümleri geliştirmek için 197 bin dolarlık ödüllü bir yarışma başlattığını duyurdu.

CBDC Innovate olarak adlandırılan ödüllü etkinlik, geliştiricilerin Ripple‘ın merkeziyetsiz, açık kaynaklı Blockchain XRP Ledger (XRPL) üzerinde çalışan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak.

ripple cbdc odakli 197 000 dolarlik odullu yarisma baslatti

Oluşturulan üç kategoriden birinde yarışmacılardan fintech veya ödeme çözümü oluşturması veya güncellemesi isteniyor. İlk kategoride, birlikte çalışabilirliğe odaklanılacak ve geliştiricilerin, CBDC’nin, NFT ve stabilcoinler gibi diğer dijital varlıklarla birlikte çalışmasın sağlayan bir çözüm sunmaları bekleniyor.

İkinci kategori perakende satış odaklıdır ve yarışmacıların, kullanıcılardan bir CBDC ile etkileşime girmesini sağlayan bir arayüz oluşturması bekleniyor. Son kategori, finansal katılımı kapsıyor ve geliştiriciler, böyle bir dijital para biriminin avantajlarından yararlanabilecek bir çözüm sunması isteniyor.

Yarışma sayfasına göre, katılımcılar çözümlerini 25 Ağustos 2022’ye kadar göndermelidir. Kazananlar ise 8 Eylül’de açıklanacak.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala