bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,671.94 2.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,541.11 1.11%
bnb
BNB (BNB) $ 607.79 4.70%
solana
Solana (SOL) $ 174.08 0.69%
xrp
XRP (XRP) $ 0.617871 0.23%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585702 1.47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.200509 6.50%

Ripple Avukatı: Karar Ripple’ın Savunmasına Yardımcı Olacak

ripple avukati karar ripplein savunmasina yardimci olacak

SEC – Ripple davasında yer alan yargıç, SEC’den belgeleri paylaşmasını emretti. Bu belgeler, SEC’nin menkul kıymetler ve kripto para konusundaki duruşunu ortaya çıkarması açısından önemli kabul ediliyor. 

Son mahkeme, davayı Ripple lehine çevirmiş olabilir. Karara göre, SEC’nin neden Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığına dair belgeleri mahkeme ile paylaşması gerekiyor. Keşif belgeleri olarak adlandırılan bu belgeler, Ripple’ın SEC karşısındaki savunmasını güçlendirebilir. Jüriye göre bu belgeler, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet konumunu tartışan dokümanlardan ve üçüncü taraf iletişimlerinden oluşacak.

Ripple avukatı Jeremy Hogan, söz konusu hamlenin Ripple’ın savunmasına yardımcı olacağını düşünüyor. Bilindiği gibi Ripple’ın savunması, SEC’nin Ripple’a işlemlerinden önce yasayı ihlal ettiği konusunda bildirimde bulunmadığını iddia ediyor. 

Ripple’ın XRP’si ise, davanın getirdiği ivme ile elde ettiği kazanımlarını koruyor. XRP, yayın saati itibariyle 0.95 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala