Anasayfa Kripto Paralar Ripple, 2018’de 535 Milyon Dolar Değerinde XRP Sattı

Ripple, 2018’de 535 Milyon Dolar Değerinde XRP Sattı

Kripto para birimi XRP'nin şirketi Ripple, 2018 yılı dördüncü çeyrek dönemine ilişkin raporunu paylaştı. Raporda, Ripple'ın 2018'de 535 milyon dolar değerinde XRP sattığı bilgisi yer alıyor...

0
Ripple XRP

Ripple, 24 Ocak’ta 2018 yılı dördüncü çeyrek raporunu paylaştı. Raporda, çeyrek boyunca 535,56 milyon dolar değerinde XRP sattıldığı bilgisi yer alıyor. Raporda ayrıca, 2018 yılının dördüncü çeyreğinde XRP satışlarının 129,03 milyon dolar değerinde olduğu ve bunun da küresel XRP hacminin yüzde 0.24’ine denk geldiği belirtiliyor. Tüm bunlara ek olarak, raporda, yılın dördüncü çeyreğinde XRP’nin günlük hacminin 585.7 milyon dolara eşit olduğu bilgisi yer alıyor. Rapor, 2018’in ilk çeyreğinden bu yana dördüncü çeyrekte en yüksek seviyenin görüldüğünü ortaya koyuyor.

3 Milyar XRP İhraç Edildi

Geçen yılın dördüncü çeyreğinde, 3 milyar XRP kripto emanet deposundan ihraç edildi. 2.4 milyar XRP ise kripto emanet deposuna geri alındı. Açıklamaya göre, geri kalan 600 milyon emanete iade edilmeyen XRP, RippleNet Accelerator Programı ve Securitize gibi Xpring yatırımları dahil olmak üzere XRP ekosistemini desteklemeye yardımcı olmak için çeşitli şekillerde kullanılıyor. Raporda ayrıca, XRP’nin günlük getirilerindeki volatilite oranının 2016’nın son çeyreğinden bu yana en düşük seviyeleri bu çeyrekte çeyreğinde gördüğü bilgisi yer alıyor. Geçen yılın dördü çeyreğindeki volatilite oranı ise yüzde 5. 2018 yılının birinci çeyreğinde XRP fiyat hareketlerinin korelasyonu, 2018 yılının sonundan başlayarak 2018’in ilk dönemlerine kadar yükseldi.

Ripple’ın çeyrek raporunu yayınlamasından önce kripto analiz firması Messari, XRP’nin toplam piyasa değerinin aslında 6 milyar dolar civarında olduğunu iddia ettiği önemli bir rapor yayınladı. Raporda, XRP’nin likit dolaşımdaki arzının yüzde 48 oranından fazla tahmin edilebileceği belirtiliyordu. Bu, CoinMarketCap’te yer alan 13 milyar dolarlık toplam piyasa değerinin gerçeği yansıtmadığı anlamına geliyor. Rapora göre XRP’nin gerçek toplam piyasa değeri 6.9 milyar dolar. Messari, yayınlandığı raporda Ripple’dan resmi bir açıklama gelmediği sürece kesin tahminlerin sunulmasının mümkün olmadığını belirtti.