Ripple, 1 Milyar XRP’yi Piyasaya Sürüyor

ripple 1 milyar xrpyi piyasaya suruyord

Son dönemde San Francisco merkezli Blockchain ödeme şirketi Ripple yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile sık sık adından söz ettiriyor. Son olarak Bithomp’un XRP Ledger traker’ı tarafından sağlanan verilere göre Ripple, 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdü.

Ripple’dan 1 Milyar XRP Hamlesi

Kısa süre önce Ripple, ikinci çeyrekte 408 milyon dolar değerinde XRP sattığını açıklamıştı. Bu açıklamadan şirket çok geçmeden 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bunun yanında belirtmek gerekirse Ripple bu işlemi 2017 yılından itibaren düzenli olarak gerçekleştiriyor.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, XRP son 24 saatte yüzde 1.93 oranında düşüş yaşadı düştü. Ayrıca XRP şu anda büyük spot borsalarda 0,38 dolardan işlem görüyor. 2017’de şirket, toplam XRP arzının yüzde 55’ini bir dizi emanete kilitledi. Dolaşıma getirilebilecek yeni token sayısını ayda 1 milyar XRP ile sınırladığını da belirtmeden geçmeyelim.

ripple 1 milyar xrpyi piyasaya suruyorad

XRP’nin son zamanlardaki zayıflığının, yeni tokenlerin sıradan kilidini açmaktan ziyade Bitcoin‘in 24.000 doların üzerine çıkamamasıyla bağlantılı olduğu da düşünülüyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Ripple, San Francisco Business Times tarafından San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki en cömert üçüncü hayırsever olarak kabul edildi.

Son olarak Ripple (XRP) haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 0,379275 dolardan işlem görüyor.Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.273,07 TL 4,23%
ethereumETH/TRY
33.030,72 TL 9,94%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.993,43 TL 5,47%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 4,38%
cardanoADA/TRY
9,62 TL 5,85%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
758,08 TL 5,73%
polkadotDOT/TRY
172,25 TL 10,06%
Bağlantıyı kopyala