bitcoinBTC/TRY
1.268.582,38 TL 1,21%
ethereumETH/TRY
68.307,73 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.990,02 TL 2,96%
xrpXRP/TRY
19,77 TL 5,76%
solanaSOL/TRY
2.223,65 TL 6,50%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,29 TL 27,50%
staked-etherSTETH/TRY
68.215,74 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 4,75%

Paylaş

Riot Blockchain’in Geliri Üçüncü Çeyrekte Düştü

crypto mining

Kripto para sektöründe yaşanan hareketlilik ile beraber birçok şirket bu hareketlilikten etkilendi. Genel olarak kripto odaklı şirketler çareyi personel çıkartmakta bulmuştu. Tüm bu gelişmeler beraberinde şirketlerin gelir durumunu da etkiledi. Son olarak çıkan haberlere göre; Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain’in geliri üçüncü çeyrekte düşüşe geçti.

Riot Blockchain’in Gelirinde Gerileme Gözlemlendi

Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, üçüncü çeyreğinde analistlerin ortalama beklentilerini hayal kırıklığına uğrattı. Şirket, bir yıl önceki 15,3 milyon dolar veya hisse başına 16 sentlik zarara kıyasla 36.6 milyon dolar veya hisse başına 24 sentlik net zarar açıkladı.

cryptriot blockchainin geliri ucuncu ceyrekte dustut miners5

Bunun yanında Riot’un gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre çok daha düşüktü. Şirket gelirleri, bir önceki çeyrekte 72,9 milyon dolar ve geçen yılın aynı döneminde 64,8 milyon dolar şeklinde gerçekleşmişti. Şirket konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; bu düşüşü Bitcoin’in düşen fiyatına ve Teksas’taki artan enerji talebine yanıt olarak faaliyetlerini kısıtlamasına bağladı.

Ayrıca düşen gelire rağmen, Riot diğer madencilik şirketlerine kıyasla hala nispeten güçlü durumda. Iris Energy temerrüt iddialarıyla karşı karşıya, Core Scientific ise borçlarını ödemekte sorun yaşayabileceği konusunda uyardı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala