Ric Edelman: Bitcoin (BTC) Artık Rutin Bir Kurumsal Yatırım

ric edelman kurumsal yatirimcilar ilgi gosterdikce bitcoin hakkindaki fikirler degisiyor

Edelman Financial Services’ın başkanı ve kurucu ortağı, önde gelen finansal danışman ve yatırım simgesi Ric Edelman, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgi göstermesi ile Bitcoin hakkındaki fikirlerin değiştiğini söylüyor.

SALT Talks’ın yeni bir bölümünde Edelman, Bitcoin’in insanları kendine çekmeye başlamasını iki büyük nedene bağlıyor. Bunlardan birincisi, Bitcoin ile büyük getiriler elde etmenin mümkün olması:

“Yukarı yönlü potansiyel, Bitcoin için çok büyük olmaya devam ediyor ve bu, büyük bir getiri potansiyeli. Borsa bir yılda %10 kazanıyor. Bitcoin rutin olarak bir günde %10 yukarı veya aşağı hareket eder. Ve bu yüzden, aşırı büyük getiriler için potansiyeldir. Başlangıcından bu yana geçen bir, üç, beş ve on yıllık dönemlerin bir numaralı performans gösteren varlık sınıfıdır ve birçok insan hala emekleme döneminde olduğuna inanıyor. Yani bunun için muazzam bir fırsat var.”

Edelman, ikinci neden olarak da Bitcoin’in ilişkisiz bir varlık olmasını gösteriyor:

Danışmanların bununla ilgilendiklerini söylemelerinin bir numaralı nedeni, Bitcoin’in ilişkisiz olmasıdır. Fiyat hareketlerinin başka hiçbir şeyle ilgisi yok, tahvil piyasası, faiz oranları, enflasyon oranları, ekonomi politikası, Fed eylemi, hiçbir şey. Ve çeşitlendirmeye gerçekten inanıyorsanız, portföyünüzde ilişkisiz ve ilişkisiz olan daha iyi varlıklar istersiniz.”

Edelman ayrıca büyük kurumların Bitcoin satın almalarının lider kripto para birimine büyük bir meşruiyet kazandıracağını söylüyor. Ona göre Bitcoin konusundaki tartışmalar “sahipseniz göze çarparsınız”dan “yoksa dikkat çekersiniz”e doğru evriliyor. Eldeman’a göre bu bir kartopu etkisi yaratacak ve Bitcoin’in portföy çeşitlendirmesinde bir rutin olduğunu fark edecekler.

Ancak Edelman, Bitcoin’in hala teknolojik ve yasal risklerle çevrelendiğinin de altını çiziyor. Bu yüzden aşırı yatırım ve portföy riskleri konusunda uyarıyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala