bitcoinBTC/TRY
739.245,82 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
45.809,51 TL 0,96%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.908,58 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
14,32 TL 2,28%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.803,74 TL 0,99%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 1,07%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,22%
solanaSOL/TRY
557,24 TL 1,74%

Paylaş

Revolut’un Kripto Kursu İlk Ayda 1.5 Milyon Kişiye Ulaştı

Revolutun Kripto Kursu İlk Ayda 1.5 Milyon Kişiye Ulaşti

İngiltere merkezli kripto şirketi Revolut, geçen ay Polkadot ile bir kripto eğitim kursu açmak için iş birliği yapmıştı. Aradan geçen 1 aylık sürenin ardından kursun, 1.5 milyon kişinin ilgisini çektiği açıklandı. Revolut’un Öğren ve Kazan platformu, ay boyunca, dünya çapında en az 32 ülkeden öğrenciye hitap etti.

Revolut’un Kripto Kursunda Son Durum

Finextra‘da yer alan habere göre, Revolut, Öğren ve Kazan platformuyla dünya çapında 32 ülkeden 1.5 milyon öğrenciye ulaşmayı başardı. Bankanın açıklamalarına göre, 2022’de yaşanan piyasa hareketlerine rağmen kripto hakkında bilgi edinmek isteyen hala birçok kişi var.

Revolut, finansal uygulamada kripto para birimleri ve blokzincir teknolojisi hakkında bilgi edinirken kullanıcıların kripto ödülleri kazanmalarını sağlayan özelliği başlatmıştı. Ayrıca platform, kullanıcıların geçmesi gereken bir takım sınavlar da yapıyor.

Öğrenciler kursu tamamlarken, 15 dolara kadar ödül de kazanabiliyor. Başta da söylediğimiz gibi kurs, Polkadot ortaklığıyla hayata geçirildi. Dolayısıyla ödüllerin de DOT olarak verildiğini söyleyelim.

Platform şimdilik 2 kısa kurs ile yoluna başladı.

Şirket, farklı küresel pazarlarda yol almak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Revolut’un hedefi, önümüzdeki 6 ay içinde kripto işgücünü Avrupa, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri genelinde yüzde 20 artırmak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala