Revolut’un 2022 Gelirleri Yüzde 33 Arttı

revolutun cfosu kriptonun finansal gucune inaniyorrtt

Londra merkezli Fintech şirketi Revolut, 2022 yılında gelirlerini 1 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı. Kripto kışının zorlu geçtiği 2022 yılında Revolut, ödemeler, abonelikler ve işletme hesapları gibi gelirlerden 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde ettiğini açıkladı. Söz konusu bu miktar, şirketin 2022 yılında gelirlerini yüzde 33 oranında artırması anlamına geliyor. Şirketin finans direktörü Mikko Salovaara, bu gelir artışını güçlü bir ivme kazanma olarak değerlendirdi.

Revolut’un 2022 Gelirleri Artış Gösterdi

2022 yılı kripto para sektörü için oldukça zorlu geçti. Özellikle birçok şirketin iflas başvurusunda bulunuşu sektörü bir hayli yordu. Çıkan son haberlere göre; bu olumsuzların arasında İngiltere merkezli Fintech şirketi Revolut, geçtiğimiz yıl tüm zorlu süreçlere rağmen gelirlerini yüzde 33 oranında artırdı.

revolutun 2022 gelirleri yuzde 33 arttifg

Şirketin finans direktörü Mikko Salovaara konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Muhasebe sistemlerimizin değiştirilmesi gerekiyordu. Mümkün olan en yüksek muhasebe standartlarına tabi tutulduk.

Açıklanan verilere göre, 2022 yılında Revolut’un elde ettiği gelirlerin yaklaşık yüzde 10’unu kripto tarafı oluşturuyor. Salovaara, bu durumu kripto para piyasasındaki hareketliliğe bağladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.878,35 TL 1,37%
ethereumETH/TRY
33.709,66 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
19,09 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
6.248,87 TL 1,72%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
8,57 TL 2,57%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
33.615,44 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,29%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,70%
Bağlantıyı kopyala