Revolut ve 1inch Ortaklaşa DeFi Eğitimi Verecek

Revolut ve 1inch Ortaklasa DeFi Egitimi Verecek

Kripto şirketleri yeni ortaklıklar kurarak küresel bilinirliklerini artırmaya devam ediyorlar. Bu noktada şirketlerin aralarında yaptıkları iş birlikleri oldukça önem arz ediyor. Son olarak unicorn fintech girişimi Revolut ve 1inch güçlerini birleştirerek DeFi hakkında bilinmesi gerekenleri eğitim olarak sunacak.

Revolut ve 1inch Ortaklasa DeFi Egitimi Verecek 1

Revolut ve 1inch Ortaklaşa DeFi Eğitimi için Anlaştı

Dijital banka Revolut, İngiliz pazarında ilerlemeye devam ederken, DeFi odaklı ortak kripto “Öğren ve Kazan” kursunu tanıtmak için popüler merkeziyetsiz borsa (DEX) toplayıcısı 1inch ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu eğitim ile birlikte katılımcılara DeFi’ın katıları, kullanımı ve dikkat edilmesi gereken yönlerini anlatacak olan iki şirket, yeni katılımcıları da kendilerine çekecekler.

Konu hakkında konuşan Revolut’un kripto genel müdürü Emil Urmanshin şu ifadelere yer verdi:

“Son derece bilindik 1inch ile geliştirilen yeni bir dizi dersi başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, müşterilere farklı kripto kavramları hakkında daha fazla bilgi verecek” 

1inch tarafından geliştirilen kursta, kullanıcıların merkeziyetsiz finansın (DeFi) temellerini anlamalarına yardımcı olacak üç ders bulunuyor. Bu üç ders, merkeziyetsiz borsaların nasıl çalıştığı, 1inch’in yol bulucu algoritmasının nasıl çalıştığı ve merkeziyetsiz özerk kuruluşların (DAO)  temel yönetişimi dahil olmak üzere DeFi’nin üç dikeyine odaklanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
302.112,07 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
21.915,92 TL 2,76%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.529,83 TL 5,34%
usd-coinUSDC/TRY
18,58 TL 0,24%
binance-usdBUSD/TRY
18,59 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
7,13 TL 4,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 6,16%
cardanoADA/TRY
5,70 TL 2,78%
matic-networkMATIC/TRY
15,36 TL 2,61%
Bağlantıyı kopyala