Revolut, Singapur’da Kripto Hizmetini Başlatıyor

revolut singapurda kripto hizmetini baslattiADD

İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, yaptığı yeni çalışmalar ile sık sık gündeme geliyor. Bilindiği üzere dijital bankacılık uygulaması Revolut, kripto para birimleri ile yakından ilgileniyor. Bu kez Revolut, Singapur’daki kullanıcılara kripto para birimi hizmetleri sunmaya başladı.

Revolut, Singapur’da Kripto Hizmetlerine Başlıyor

Kısa süre önce Singapur’daki müşterilerine emtia ticareti sunmak için Singapur Para Otoritesinden (MAS) onay alan Revolut, şimdi ise ülkede kripto ticaretine başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, Revolut’un standart ve premium planlarda yüzde 2,5 ve yüzde 1,5 işlem ücreti alacağı belirtildi. Revolut, müşterilerin 27 fiat para birimin veya Altın (XAU) ve Gümüşü (XAG) herhangi bir kripto para birimlerine dönüştürebileceğini söyledi.

revolut singapurda kripto hizmetini baslattiA

Şirket, standart ve premium kullanıcılarından 3.634 dolar ve 10.902 dolarlık aylık limiti aştığında ek yüzde 0.5 değişim ücreti alınacağını söyledi.

Ek olarak dünya çapında 20 milyondan fazla müşterisi olan Revolut, Singapur’daki müşteri tabanının Ocak 2020’de COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana altı kat büyüdüğünü ve gelir çalıştırma oranının son 12 ayda iki katından fazla arttığını vurguladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
392.562,71 TL 6,55%
ethereumETH/TRY
31.292,66 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.128,75 TL 6,99%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
6,16 TL 8,75%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 12,29%
solanaSOL/TRY
654,06 TL 11,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,49%
Bağlantıyı kopyala