Revolut Kurucusu, Kendi Risk Sermayesi Fonunu Kurmaya Hazırlanıyor

revolut kurucusu kendi risk sermayesi fonunu kurmaya hazirlaniyorw

İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, yaptığı yeni çalışmalar ile sık sık gündeme geliyor. Bu kez Revolut’un kurucusu Nikolay Storonsky, yapay zeka tarafından desteklenen kendi risk sermayesi fonunu kurmaya hazırlanıyor. 

Revolut Kurucusu Nikolay Storonsky’dan Yapay Zeka Destekli Fon

The Block‘un haberine göre; İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut’un kurucusu Nikolay Storonsky‘ın QuantumLight Capital olarak adlandırılan yeni girişimi, Storonsky ve diğer yatırımcılar tarafından sağlanan fonlarla yaklaşık 200 milyon dolar değerinde olacak. 

revolut kurucusu kendi risk sermayesi fonunu kurmaya hazirlaniyors

QuantumLight Capital olarak adlandırılan yeni girişimin web sitesinde yapıla açıklama şu şekilde:

Teknik tek boynuzlu at kurucuları, miktar tüccarları, AI bilim adamları ve mühendislerden oluşan bir ekip tarafından bir teknoloji şirketi olarak inşa edildik. Fon, Aleph adlı bir makineyi kullanarak yatırım fırsatlarını belirleyecek. 

Son olarak Revolut’taki hissesi 7,1 milyar dolar değerinde olan Storonsky de fon ile ilgili olarak şunları söyledi:

Son sekiz yıldaki girişimci deneyimime dayanarak VC’lerin ürününü oldukça sinir bozucu buldum. Kötü zamanlarda kimse yatırım yapmak istemez, iyi zamanlarda ise hepsi yatırım yapmak ister. bu yüzden alınan dersler, VC’lerin oldukça istikrarsız olduğu ve bir takım kalabalık zihniyetinin olduğu yönündeydi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.166,54 TL 0,62%
ethereumETH/TRY
17.470,81 TL 2,69%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
3.657,62 TL 5,00%
binance-usdBUSD/TRY
16,73 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 1,44%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 1,59%
solanaSOL/TRY
540,29 TL 2,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 2,82%
Bağlantıyı kopyala