bitcoinBTC/TRY
1.202.651,29 TL 5,12%
ethereumETH/TRY
63.895,23 TL 5,83%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
7.069,36 TL 2,18%
xrpXRP/TRY
17,88 TL 5,81%
solanaSOL/TRY
2.028,54 TL 3,21%
usd-coinUSDC/TRY
28,86 TL 0,36%
staked-etherSTETH/TRY
63.945,02 TL 5,76%
cardanoADA/TRY
15,71 TL 8,07%
avalanche-2AVAX/TRY
1.067,40 TL 11,78%

Paylaş

Regülatörler, eski Voyager CEO’sunu hedef alıyor

CFTC Meeting on Regulation...

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), eski Voyager CEO’sunun türev düzenlemelerini ihlal ettiğini düşünüyor.

Kurumun içinde yer alan personeller, yapılan bazı soruşturmaların ardından, şirketin kurucuları arasında yer alan ve daha önce CEO’luk görevi de yapan Stephen Ehrlich’in suçlanması yönünde tavsiyede bulundu.

Bloomberg’ün anonim kaynakları, konuyla ilgili olarak kurum içinde bir oylama gerçekleştirileceğini ifade etti.

CFTC, yaptırım uygulayabilir

Regülatör yetkilileri, Voyager’ın iflas sürecinden önce Ehrlich’in türev düzenlemelerini ihlal ettiğini iddia ediyor. CFTC, yaptırım kapsamında para cezası gibi çeşitli cezalar verme yetkisine sahip.

Ehrlich, Voyager’ın Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulunduğu sırada herhangi bir suçlamayla itham edilmedi. Konuyla ilgili gönderdiği e-postada CFTC’nin iddialarından ötürü öfkelendiğini ve şaşkına döndüğünü belirterek tüm bunların asılsız olduğunu vurguladı.

“Voyager, her gün regülatör kurumlar ile iş birliği içinde çalıştı. Bu iddialar, hakemlerin oyunun bitmesinin ardından yeni kurallar koyduğu ve faul karar verdiği bir düzen gibi görünüyor. Mahkemede haklı çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala