Reddit, Kendi NFT Platformu Üzerine Çalışıyor

reddit kendi nft platformu uzerine calisiyor

Çevrimiçi blog platformu Reddit, yeni yayınladığı bir  ilanına göre, NFT’ler için bir platform yaratmaya hazırlanıyor. San Francisco merkezli şirket, NFT basım ve ticaretini mümkün kılacak hizmetler oluşturmaktan sorumlu olacak kıdemli bir backend mühendisi arıyor.

İş tanımında NFT’lerin önemine dikkat çeken platform, en az 5 yıllık geliştirici tecrübesi ararken, kriterler arasında karmaşık dağıtılmış sistemler tasarlama becerisi yer alıyor.

reddit kendi nft platformu uzerine calisiyor 1

Reddit’den NFT Platformu

kurucu ortağı Alexis Ohanian, Ethereum ve NFT’lerin büyük bir hayranı olduğu bilenen bir gerçek. Öyle ki MET Fashion Gala’da eşi Serena Williams için satın aldığı CryptoPunk NFT’sini temsili olarak giyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Diğer taraftan Reddit, kendi NFT platformu üzerine çalışan tek platform değil. Özellikle son dönemdeki NFT pazarının inanılmaz bir şekilde büyümesi ve talebin artmazı üzerine OpenSea ve Rarible gibi NFT platformlarının rakipleri giderek çoğalıyor.

Özellikle milyonlarca kullanıcısı bulunan kripto para borsaları ise en büyük rakipler arasında. Binance NFT platformu başta olmak üzere Coinbase’de NFT dünyasına adım atmıştı. Öyle ki ön kayıt başlatan Coinbase, kısa bir sürede 1.000.000 ön kayıta ulaştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.071,67 TL 13,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.511,26 TL 13,90%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.145,53 TL 13,74%
tether
Tether (USDT) 13,33 TL 0,87%
solana
Solana (SOL) 2.533,55 TL 18,27%
cardano
Cardano (ADA) 17,89 TL 20,71%
xrp
XRP (XRP) 10,57 TL 19,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,71%
polkadot
Polkadot (DOT) 383,97 TL 19,77%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,28 TL 18,90%
Bağlantıyı kopyala