Ray Dalio: Kripto Endüstrisi Çok Fazla Dikkat Çekiyor

ray dalio kripto endustrisi cok fazla dikkat cekiyor 2

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder Ray Dalio, finansör David Rubenstein ile yaptığı röportajda kripto para endüstrisi ile ilgili yorum yaptı. Milyarder Ray Dalio röportajında, kripto para endüstrisinin çok fazla ilgi gördüğü söyledi.

Ray Dalio’dan Kripto Para Yorumu

Daha önceleri kripto para birimine şüpheyle yaklaşan Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, 2021 yılının Mayıs ayında fikrini değiştirerek, Bitcoin (BTC) satın aldığını açıklamıştı. Bununla birlikte çok başarılı olursa hükümetlerin Bitcoin’i öldürebileceğini dile getirmişti. Ray Dalio konu ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Bence günün sonunda, eğer gerçekten başarılı olursa, onu öldürmeye çalışacaklar. Bence öldürecekler çünkü onu öldürme yöntemleri var.”

ray dalio kripto endustrisi cok fazla dikkat cekiyor

Bunun yanında Ray Dalio, portföyünün sadece küçük bir yüzdesini kriptoda tuttuğunu söyledi. Ayrıca Dalio, portföyünün yüzde 2’sini Bitcoin‘e ayırmanın yeterli olacağını da ekledi. Hedge fon yöneticisi, Bitcoin’in altının yerini alabileceğine inanmadığı için en büyük kripto para biriminin fiyatının 1 milyon dolarlık hedefine ulaşmasının pek mümkün olmadığını da söyledi.

Son olarak yakın tarihli bir podcast sırasında Ray Dalio, NFT’ler hakkındaki merakını da dile getirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala