Anasayfa Haberler Rakuten Kripto Yapılandırmasına Gidiyor

Rakuten Kripto Yapılandırmasına Gidiyor

Japonyalı Rakuten, Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimleri ile ödeme kabul etmek için hazırlanıyor. Japonya'nın Amazon'u olarak bilinen Rakuten'in bu atılımı kripto para taraftarları tarafından heyecanla karşılandı...

0

Japonya’nın Amazon’u olarak bilinen Rakuten, kurumsal bir yapılandırmaya gitti. Kripto para birimi ile ticareti aktif hale getirecek olan şirket, ödeme listesine Bitcoin’i ve diğer kripto paraları en kısa sürede eklemeyi planlıyor. Şirket Ağustos ayında konu ile ilgili araştırma yapmış ve karar alma sürecinde olduğunu belirtmişti. Şirket, araştırmanın tamamlandığını ve Bitcoin’e olan yoğun talepten ötürü bu kararın alındığını açıkladı.

Rakuten Payment

Şirket kendine bağlı bir kuruluş olan Spotlight Inc.’in şifreleme para işlemlerini bunun üzerinden yapacağını ve şirketi Rakuten Payment adında markalaşacağını belirtti. Yeni yapılanma ile birlikte 1 Nisan tarihine kadar kripto ödemelerinin aktif olacağı da açıkladı. Şirket geçtiğimiz aylarda da Bitcoin ve ön ödemeli kart hizmeti olan Rakuten Edy’i faaliyete geçirmişti. Yapılan açıklamada: “Şirketin ekosistemini daha da büyütmek ve kurumsal değeri en üst seviyeye çıkarmak için yeniden yapılandırmaya gittik. Bu noktada kripto varlıkları ödeme aracı olarak kabul edeceğiz.”

Rakuten e-ticaret platformu daha önce de kripto paralar ile ilgilenmiş fakat fiyatlarda ki dalgalanma ve teknolojinin yeni olması sebebiyle bu kararı ertelemişti. Japonya’nın kurumlarının da düzenleyici kararlar koymasında bunun etkisi oldukça büyük.