Anasayfa Haberler R3 Şirketi Revizyona Gidiyor

R3 Şirketi Revizyona Gidiyor

Blockchain konsorsiyumunda bulunan R3 revizyona gitti. Şirketin iki yöneticisi ayrılma kararı aldı...

0

Blockchain konsorsiyumunda bulunan R3 şirketinin iki yöneticisi ayrılma kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre şirket yeniden yapılandırma sürecine gidiyor. R3, blok zinciri alanında büyük faaliyetler yürüten kurumsal bir yazılım şirketi.

Büyük Projeler Gelebilir

R3 şirketi finansal kurumlara, bankalara ve finansal teknoloji şirketlerine hizmet veriyor. Şirketin 200’den fazla üyeden oluşan bir müşteri ağı bulunmakla birlikte Blockchain konsorsiyumuna da liderlik ediyor. Şirkette Genel müdür olarak görev yapan Brian McNulty ile idari yetkili Laurel Carroll’un şirketten ayrılması bekleniyor. Özellikle pazarlama ve üretim alanında da büyük revizyona gidildi. Ceo David Rutter önderliğinde yeniden yapılandırmaya giden şirketin ilerleyen yıllarda çok daha iyi projelere imza atması bekleniyor. R3 şirketinin son projesi ise Hollandalı uluslararası bir banka olan ING ile blok zinciri faaliyeti yürütmesi.

Şirketin 1 yıllık cirosu ise 200 milyon dolara yakın. Şirket daha iyi projeler çıkarmak ve daha fazla ciro elde etmek adına bu yenilenme sürecine gidildiği açıklandı. Kurulan konsorsiyum içerisinde Goldman Sachs ve Banco Santander gibi bankalar yer alıyor. Morgan Stanley gibi finansal kuruluşlarda bu toplulukta yer alsa da, kısa süre önce çıkacaklarına dair açıklamalarda bulunmuşlardı. Şirket yapılanma sürecinin bir aşaması olarak Corda Network Foundation tarafından da denetlenmeye başlayacak.