QuickNode, 800 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaştı

quicknode 800 milyon dolar degerlemeye ulasti

Son günlerde kripto şirketlerine olan yatırımlar artmaya başladı. Blockchain geliştirme araçları sağlayan bir web3 altyapı şirketi olan QuickNode, 800 milyon dolarlık bir değerleme seviyesine ulaştı.

QuickNode Yatırım Turunu Tamamladı

Blockchain geliştirme araçları sunan bir web3 altyapı şirketi QuickNode, çıktığı yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada son finansman turunda şirketin 800 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştığı ve bu değerleme ile 60 milyon dolarlık yatırım aldığı açıklandı.

quicknode 800 milyon dolar degerlemeye ulasti 2

Şirket açıklamasında şirketin yatırım turuna, Dan Tapiero’nun 10T Holdings’i, QED Investors, Alexis Ohanian’ın Seven Seven Six, Tiger Global ve Protocol Labs ile diğer kripto şirketlerin katıldığı belirtildi. QuickNode’un kurucu ortağı ve CEO’su Alex Nabutovsky açıklamasında anlaşmanın bir parçası olarak Tapiero’nun QuickNode’un yönetim kuruluna dahil olacağını belirtti.

Kripto şirketi QuickNote, FTX’in iflas başvurusu sonrasında yatırım almaya başlamıştı. Şirketin B Serisi yatırım turunun Eylül 2022’de başladığını ve Aralık 2022’de turun kapatıldığını belirtti. Son olarak 2017 yılında kurulan QuickNode, 16 Blockchain ağında çok zincirli geliştirme araçları sunuyor. Şirketin müşterileri arasında LG, Samsung, Coinbase ve Chainalysis gibi yüksek profilli şirketler bulunuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.980,54 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
30.737,82 TL 2,02%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.174,71 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 1,92%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,54%
okbOKB/TRY
843,30 TL 10,23%
Bağlantıyı kopyala