ProShares Bitcoin ETF’si 870.000’den Fazla İşlem Gördü

proshares bitcoin etfsi 870 000den fazla islem gordu

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen ETF sağlayıcısı ve en büyük Bitcoin bağlantılı ETF sağlayıcısı olan PhoShares kısa bir süre önce yeni Bitcoin ETF’sini (BITI) sunmuştu. ProShares’in yeni Bitcoin ETF’si ikinci işlem gününde 870.000’den fazla işlem gördü.

ProShares Bitcoin ETF’sine Yoğun İlgi

ProShares tarafından sunulan ve ABD’nin ilk Short Bitcoin Strateji ETF’si 35 milyon dolar değerinde 870.000’den fazla işlem gördü. ProShares yatırımcılara sunduğu yeni Bitcoin ETF’si (BITI) ile günlük Bitcoin fiyatı düştüğünde potansiyel olarak kar etme fırsatı sunuyor. ProShares CEO’su Michael L. Sapir yaptığı açıklamada, “BITI’nin dün piyasaya sürülmesiyle, yatırımcılara Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk Short Bitcoin Stratejisi ETF’sini sağlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. BITI’nin piyasada aldığı karşılama Bitcoin değeri düştüğünde kripto para varlıklarını potansiyel olarak kar etmek isteyen yatırımcıların ETF’ye olan talebini gösteriyor.” dedi.

proshares bitcoin etfsi 870 000den fazla islem gordu 2

NYSE’de borsada işlem gören ürünler başkanı Douglas Yones yaptığı açıklamada, “ProShares’in yeni Bitcoin ETF’si BITI’yi ETF endüstrisindeki inovasyonun evi olan NYSE’de ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. BITI ve BITO’nun daha önceki lansmanı ile ProShares şimdi Bitcoin arttığında ya da düştüğünde fırsatlar sunan ETF’ler sunan ilk ihraççıdır.” ifadesini kullandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
324.748,90 TL 3,04%
ethereumETH/TRY
17.895,55 TL 4,83%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
3.647,01 TL 2,90%
binance-usdBUSD/TRY
16,66 TL 1,11%
xrpXRP/TRY
5,31 TL 0,51%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 1,85%
solanaSOL/TRY
556,23 TL 4,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 4,41%
Bağlantıyı kopyala