Profesör Burton: BAE, Kripto Düzenlemesinde Öncü Olabilir

profesor burton bae kripto duzenlemesinde oncu olabilir

Kripto paraların düzenlenmesi gerektiği birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. Fakat konuşulup tartışılmasına rağmen henüz çoğu ülkeden bu konuda net bir adım gelmedi. Brüksel’de yardımcı profesör olan Guy Burton, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) kripto para düzenlemesi için öncü olabileceğini söyledi.

Profesör Guy Burton: BAE, Kripto Para Düzenlemesinde Avantaja Sahip

BrusselsReport.eu’da yayınlanan “Kripto Düzenlemesini Doğru Anlama” başlıklı makalede Profesör Guy Burton, BAE’de Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi’nin kripto para düzenlemesine açıkça dahil olduğuna dikkat çekti. Burton şunları söyledi:

Yılın başından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri kripto para düzenlemesi için çalışmaya başladı. Ülke, kripto paralarla ilgili ayrıntılı düzenlemeleri benimsedi ve özel bir düzenleyici kurum oluşturdu. Ülke, kurulacak 30’dan fazla borsa için lisans verdi. Resmi olarak onaylanmış kripto madenciliği ile birlikte, ülkenin küresel kripto pazarındaki payı geçen yıla göre 26 milyar dolardan fazla arttı.

profesor burton bae kripto duzenlemesinde oncu olabilir

Kripto varlıkların geçtiğimiz yıl ana akım haline gelmeye başladığını belirten Burton, Asya ve Körfez’deki bir dizi iddialı girişimle birlikte dijital varlıkların dikkate alınması gereken finansal güç haline geldiğini dile getirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin AB boyutunda olmasa da kripto düzenlemesinde avantajlı olduğunu açıklayan Burton, hızlı davranılırsa ülkenin bu konuda öncü olabileceğini söyledi.

Hatırlatacak olursak geçtiğimiz şubat ayında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), “Ulusal Kripto Lisansı” çalışmalarına başlamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala