bitcoinBTC/TRY
1.192.171,30 TL 6,13%
ethereumETH/TRY
63.971,95 TL 6,54%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
7.001,33 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
17,89 TL 7,05%
solanaSOL/TRY
2.014,07 TL 5,77%
usd-coinUSDC/TRY
28,77 TL 0,66%
staked-etherSTETH/TRY
64.020,00 TL 6,33%
cardanoADA/TRY
15,89 TL 7,89%
avalanche-2AVAX/TRY
1.091,71 TL 2,54%

Paylaş

PrivatBank, Ukrayna’da Grivna ile BTC Alımlarını Askıya Aldı

privatbank ukraynada grivna ile btc alimlarini askiya aldi 2

Ukrayna’nın bankalarından biri olan PrivatBank, kısa süre önce aldığı bir kararla, müşterilerinin kripto para borsalarına grivna aktarmalarını geçici olarak durdurdu. Konuya ilişkin haber, Forklog tarafından doğrulandı.

PrivatBank, Ukrayna’da Grivna ile BTC Aldırmayacak

ForkLog‘te yer alan habere göre, PrivatBank kullanıcıları bir süreliğinde banka hesaplarından kripto para hesaplarına Ukrayna grivnası gönderemeyecek. Konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

“Bankaların, müşterileri adına Ukrayna’dan para birimi değerlerinin sınır ötesi transferlerini gerçekleştirmesi yasaktır. PrivatBank basın servisi ForkLog’a yaptığı açıklamada, kripto para borsalarında kullanılmak üzere döviz fonlarının transfer edilmesi olasılığı bir istisna değildir”

privatbank ukraynada grivna ile btc alimlarini askiya aldi

Binance tarafı da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Binance Ukrayna, “PrivatBank’ın Mart 2022’den itibaren istisnasız tüm kripto borsalarında UAH ile işlemleri desteklemeyeceğini size bildirmek isteriz” dedi ve bunun için kullanıcılara P2P ticaretini önerdi.

Bu arada ülkede sıkıyönetim kapsamında finansal istikrarı korumak için birçok adım atıldı. Bu adım da onlardan biri olarak değerlendiriliyor. Şimdilik bank tarafından gelen başka bir açıklama ise yok. İlerleyen günlerde bu kısıtlamanın kaldırılması bekleniyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala