Portekiz Bankalarından Kripto Borsaları Hakkında Karar

Portekiz Bankalarindan Kripto Borsalari Hakkinda Karar

Kripto konusu küresel düzenleyicilerin ana odak noktalarından birisi olurken, ülkelerin iç dinamiklerinde de önemli kararlar alınmaya devam ediyor. Bazı ülkeler kripto destekli bir politika izlerken, bazı ülkeler de yasakçı bir bakış açısıyla yaklaşabiliyor. Ancak bu sefer gelen karar, düzenleyicilerden değil, merkezi bankaların kendisinden geldi. 4 büyük Portekiz borsası kripto borsalarını hedef aldı.

Portekiz Bankalarından Kripto Borsaları Hakkında Karar

4 Portekiz Bankası, Yerli Borsaların Hesaplarını Kapattı

Kripto para düzenleme çalışmaları küresel olarak sisli bir şekilde sürerken, atılan her bir adım yankı uyandırmaya devam ediyor. Özellikle kripto para piyasalarının hassas olduğu ve ard ardına hack haberlerinin çıktığı son günlerde hem düzenleyiciler hem de yatırımcılar gerilmiş durumda.

Son olarak 4 adet Portekiz bankasının yerli kripto borsalarının hesaplarını kapatması gündeme geldi. Yerli borsaların yöneticilerinden yapılan açıklamalara göre borsaların hesapları durduruldu ve yılın başından açılmadı. Bu noktada bu borsaların ülkenin merkez bankası tarafından lisanslı olması da alnın bu kadar için tepkilere yol açtı.

Konu hakkında ülkedeki tepkiler artarken Portekiz Merkez Bankası Başkanı Mário Centeno konu hakında açıklama yaptı. Finansal kuruluşların istedikleri gibi yapma yetkisine sahip olduklarını belirten Centeno, merkez bankasının “konuyu izlediğini” sözlerine ekledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
384.270,27 TL 8,97%
ethereumETH/TRY
30.634,82 TL 8,15%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.047,80 TL 8,91%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,08 TL 10,61%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 14,43%
solanaSOL/TRY
650,65 TL 12,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,24 TL 14,64%
Bağlantıyı kopyala