Popüler NFT Oluşturucusu Kevin Rose Hacklendi

populer nft olusturucusu kevin rose hacklendi

Son dönemde ürettiği NFT eserleriyle dikkat çeken isimler arasındaki Kevin Rose, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Rose açıklamasında kendisinin hacklendiğini ve çalınan varlıkları sebebiyle en az 1 milyon dolar kaybettiğini açıkladı.

Kevin Rose, Çalınan NFT’leriyle En Az 1 Milyon Dolar Kaybetti

Sevilen NFT projeleri arasında yer alan Moonbirds’ün kurucusu Kevin Rose hacklendi. Bir cüzdan istismarıyla hacklenen Rose, en az 1 milyon dolarını kaybetti. Yaşanan bu hack saldırısı sonucunda Rose’un 40 NFT’sinin alındığı görülürken, hack saldırısını yapan kişi ya da kişilerin adresinin ise belirlendiği aktarıldı.

populer nft olusturucusu kevin rose hacklendi 2

CirrusNFT’yi kullanan bir Twitter kullanıcısı söz konusu saldırıyı fark etti. Kısa bir süre içinde Rose, Twitter hesabı üzerinden saldırıyı doğruladı. Rose’un kripto cüzdanı için OpenSea işlem geçmişi incelendiğinde, Cool Cats, OnChainMonkeys ve Squiggles dahil olmak üzere birkaç NFT’sinin çalındığı görülüyor.

Rose, en değerli NFT’lerini farklı bir kasaya koyarak bu NFT’lerini kurtarmış oldu. Konu hakkında Rose ya da Rose’un kurmuş olduğu NFT topluluğu Proof Collective cephesinden bir açıklama gelmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
447.589,84 TL 3,61%
ethereumETH/TRY
30.985,35 TL 5,17%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,78 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.987,55 TL 4,48%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 1,40%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 4,41%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 3,28%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 3,05%
Bağlantıyı kopyala