Popüler Fan Tokenlar Fan Tokenların Avantajları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla Kripto Bülten’in yeni bölümü yayında. Bu hafta Kripto Bülten’de fan tokenların taraftarlara ve kulüplere ne gibi avantajlar sunduğu ve popüler fan tokenların neler olduğu ele alındı.

Popüler Fan Tokenlar Nelerdir?

-Fan tokenlar, yani bir diğer ismiyle taraftar tokenlar; yatırımcılarına ödüller ve benzersiz deneyimler sunan, kulüp kararlarında oy hakkı, ürün ve forma tasarımları gibi çeşitli faaliyetlere olanak sağlayan, takım ve kulüpleri temsil eden kripto para birimleridir.

-Özellikle son zamanlarda kripto para piyasasının genişlemesi ve daha fazla kişiye ulaşmasıyla fan tokenlara olan ilgi oldukça arttı. Bu ilgi tabii ki spor kulüplerinin de dikkatini çekti. Yerli ve yabancı birçok kulüp kendi tokenını çıkarmaya ve kripto ekosisteminde var olmak için çalışmalar yapmaya başladı.

-En çok kazandıran fan tokenların başında Paris Saint-Germain Fan Token var.

-Listenin ikinci sırasında bulunan Manchester City Fan Token, 25 Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü.

-Üçüncü sırada yer alan Atletico Madrid Fan Token, İspanyol futbol devi Atletico Madrid Spor Kulübü’nün Socios.com ile birlikte  22 Ocak 2020 tarihinde hayata geçirdiği, Chiliz tabanlı bir token.

-Listemizin dördüncü sırasında taraftarları için yeni deneyimler geliştirmek amacıyla tasarlanmış bir fan token olan Santos FC Fan Token yer alıyor.

-Listenin son sırasında ise dünyanın en köklü İtalyan futbol kulüplerinden biri olan Lazio’nun tokenı Lazio Fan Token konumlanıyor.

-Sonuç olarak, spor kulüpleri fan tokenlar aracılığıyla ciddi bir yeni gelir kaynağı oluşturuyor. Ayrıca taraftarlar da bir yandan kulübe destek olurken bir yandan da çeşitli avantajlar elde edebiliyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.735,92 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
20.425,38 TL 1,62%
tetherUSDT/TRY
16,88 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,90 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
4.010,98 TL 1,02%
binance-usdBUSD/TRY
16,90 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
5,92 TL 3,63%
cardanoADA/TRY
8,25 TL 3,25%
solanaSOL/TRY
652,15 TL 5,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 6,81%
Bağlantıyı kopyala