bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,788.97 0.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,528.57 0.84%
bnb
BNB (BNB) $ 623.03 4.27%
solana
Solana (SOL) $ 172.05 0.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608366 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585344 0.24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199978 1.55%

Popüler DeFi Projesine 2 Milyon Dolarlık Saldırı!

Kripto Para Hack

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Akropolis saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda 2 milyon dolar değerinde DAI kaybedilirken, platformun yerel token’ı AKRO’nun fiyatı sert düştü.

Akropolis saldırıya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Kısa süre önce iki defa denetlenen tasarruf havuzlarındaki bir dizi akıllı sözleşmenin hack’lendiğini tespit ettik. Güvenlik uzmanları ve zincir üstü analiz sağlayıcıları ile çalışıyoruz. Kısa süre içinde daha ayrıntılı bir açıklama yapacağız. Sabrınız için teşekkürler.

Akropolis ekibi, açıklamalarının devamında staking havuzlarının güvenli olduğunu, saldırının yalnızca Curve Y ve Curve sUSD tasarruf havuzlarını etkilediğini aktardı. Hacker’ların Akropolis’in Curve tasarruf havuzlarına art arda hedefli saldırılar gerçekleştirdikleri ve farklı bir adrese 2 milyon dolarlık DAI aktararak token havuzunu boşalttıkları tespit edildi.

Akropolis’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, fonların çoğunluğunun güvende olduğu ve tüm stablecoin havuzlarının duraklatacağını belirten bir bildiri yayınladı. Şirket ayrıca durumdan etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapmanın yollarını araştırdıklarını belirtti. Akropolis’in kurucusu ve CEO’su Ana Andrianova, hack saldırısının Ekim ayında merkeziyetsiz Harvest Finance protokolüne yapılan saldırı ile benzerlikler gösterdiği yönündeki iddialara da karşı çıktı.

Hack saldırısının ardından platformun yerel token’ı AKRO’nun fiyatında sert düşüş yaşandı. Kripto para birimi, yüzde 25’in üzerinde değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala