Poolz’dan NFT için Milyon Dolarlık Yatırım

poolz

Merkezi olmayan bağış toplama zinciri platformu Poolz, gelecek vaat eden NFT ve Blockchain tabanlı oyun projelerine yatırım yapmasını sağlayacak 2 milyon dolarlık kripto fonu başlattı.

Poolz NFT ve Metaverse Projelerine Yatırım Yaptı

Poolz, fon ile NFT’lere ve metaverse oyunlara giren geliştiricileri desteklemiş olacak. Ayrıca fon, projelerin üzerinde çalışırken karşılaşabilecekleri finansal kısıtlamaları ortadan kaldırmak için kullanılacak.

Özellikle en son finansman sayesinde Poolz, yetenekli NFT’leri ve metaverse oyun geliştiricilerini kendi nişlerinde büyük başarılar elde etmelerine yardımcı olmayı destekleyen bir IDO platformu haline gelmiş oldu.

Poolz ayrıca, büyüme potansiyeli yüksek ilgili projeler için platformunda IDO’lar barındırarak bu projeleri finanse etmeyi planlıyor.

NFT’lerin Büyümesi ve Blockchain Gaming

NFT‘ler ve Blockchain oyunları, yılın başından bu yana kripto sektöründe büyüme yaşadı. Her iki sektör de ana akımdan büyük ilgi gördü. NFT’ler öne geçti ve önemli sermaye kazanımları gerçekleşti.

Birden fazla rapor, 2021’in ilk çeyreğinde tokenize dijital sanat satışının, 2 milyar doların üzerinde olduğunu ve sektöre iki kat daha fazla alıcı ve satıcının akın ettiğini öne sürdü.

Yılın birinci çeyreğinde kaydedilen 2 milyar dolarlık hacim, Mart ayında 69 milyon dolara satılan Beeple’ın “İlk 5.000 Gün” NFT’sini içermedi. Sektör o zamandan beri büyümeye devam etti.

Benzer şekilde, metaverse oyunlarla uğraşan oyuncular artık son derece değerli hale gelen ve popüler borsalarda değiştirilmekte olan oyun içi varlıklara sahipler.

Blockchain oyun varlıkları da son zamanlarda oldukça değerli hale geldi. Ayrıca yatırımcı, fiyat rallisinden yararlanmak için yeni yollar da arıyor.

Poolz Kurucu Ortağı ve Pazarlama Müdürü Liam Cohen şunları söyledi:

NFT‘lerin ve metaverse oyunlarının son zamanlardaki hızlı büyümesine dayanarak, şirketin fonunun bu tür projeleri desteklemenin bir yolunu bulmak için bir sonraki adımı”

Cohen, “Kendimizi bu projelerle ilişkilendirmek ve dünyayı bu evrime yönlendirmek için heyecanlıyız” diye ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 367.308,81 TL 3,81%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.354,77 TL 5,76%
tether
Tether (USDT) 8,67 TL 0,09%
cardano
Cardano (ADA) 17,98 TL 3,57%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.140,47 TL 2,96%
xrp
XRP (XRP) 7,93 TL 2,20%
solana
Solana (SOL) 1.151,64 TL 7,57%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,94 TL 4,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,81 TL 2,88%
Copy link
Powered by Social Snap