Polygon ve Reddit Kurucu Ortağı Web3 Girişim Fonu Başlattı

reddit ve polygon ortaklarindan sosyal medya web3 girisimi

Polygon‘un arkasındaki ekip ve Alexis Ohanian’ın Seven Seven Six risk sermayesi şirketi, sosyal medya ve Web3‘ün kesiştiği noktada ilerleyen projeleri desteklemeyi amaçlayan 200 milyon dolarlık bir yatırım fonu başlattı. Duyuruya göre bu girişim; Polygon’un altyapısı üzerine inşa edilmiş oyun uygulamaları ve sosyal medya platformlarına odaklanacak. 

Söz konusu duyuru şu şekilde;

Reddit ve Polygon’un Web3 Girişimi Neler Hedefliyor?

Polygon ve Reddit’in Kurucu Ortağı Alexis Ohanian’ın Seven Seven Six’i, sosyal medya ve Web 3’ün kesiştiği noktada projeleri desteklemek için 200 milyon dolarlık bir programın başlatıldığını duyurdu. Bu duyurunun ardından Reddit ve Polygon’nun yetkilileri açıklamalarda bulundu.

Reddit’in Kurucu Ortağı Alexis Ohanian konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Hâlâ Web3’ün başlarındayız. Şu anda en belirgin fırsatlar oyun ve sosyal alanda mevcut durumda. Bu girişim ile oyun mülklerine ve Polygon’un ölçeklenebilir altyapısı üzerine kurulu sosyal medya platformlarına odaklanacak.

Ayrıca Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Naiwal ise girişim ile ilgili şu şekilde açıklama yaptı:

Polygon’un misyonu, geliştiriciler için çok çeşitli güvenli, hızlı, uygun fiyatlı ve enerji verimli Ethereum ölçeklendirme ve altyapı çözümleri sunarak onları dünya için Web3 uygulamaları oluşturma konusunda güçlendirmektir.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Reddit‘in kurucu ortağı geçtiğimiz ay, çeşitli Web 3.0 girişimleri için 100 milyon dolar toplamak üzere Solana Ventures ile birlikte çalışmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala