Polygon ve Fantom Gibi Blockchain Ağları Terra Projelerine Göz Koydu

polygon ve fantom gibi blockchain aglari terra projelerine goz koydu

Polygon, Juno ve Fantom gibi Blockchain ağları, piyasada yaşanan Terra çöküşünün ardından Terra tabanlı projeleri kendi bünyesine çekmeye çalışıyor.

Kujira, Stader Labs, LunaBulls, LunarFlip ve Hero NFT gibi Terra bünyesinde yer alan çeşitli NFT ve DeFi tabanlı projelerin geliştiricileri bundan en az zararla ayrılmak için çözüm yolları aramaya başladılar.  

Yaşanan olaydan faydalanmaya çalışan diğer Blockchain ekipleri de Terra projelerine destekleyici sermaye ve kaynaklar sunarak bünyelerine katmak için teklifler sunmaya başladı.

Polygon Studios’un CEO’su Konuyla İlgili Konuştu

Geçtiğimiz hafta, TerraUSD (UST) stablecoin’inin çöküşü, LUNA’da da yüzde 99,9’luk değer kaybına yol açtı. Bu durumu düzeltmek için ağ, iki kez durduruldu. Ardından yeniden başlatıldı. DeFiLlama’ya göre bu durum, Terra’daki varlıkların toplam değerinin 31 milyar dolardan 400 milyon dolara düşmesine neden oldu.

Polygon’un NFT ve metaverse kolu Polygon Studios’un CEO’su Ryan Wyatt, bu projelerin kendi zincirine geçmelerine yardımcı olmak için Terra tabanlı projelerle iş birliği içinde olduğunu söyledi.

polygon ve fantom gibi blockchain aglari terra projelerine goz koydu
Polygon Studios’un CEO’su Ryan Wyatt

Wyatt konuşmasında, şu ifadelere yer verdi:

Geliştiricileri ve ilgili topluluklarını platformumuza davet etmek için bu geçişlere karşı sermaye ve kaynak koyacağız.

Birlikte çalışabilirlik odaklı bir akıllı sözleşme ağı olan Juno, uygulamalarını taşımak isteyen Terra projelerine 1 milyon JUNO tokeni yani yaklaşık 7 milyon dolarlık desteğiyle yeni bir yönetişim teklifi sundu.

Juno, birkaç Terra projesinin Juno Network’e geçmesiyle ilgilendiğini bildirdi. Ayrıca Fantom, yeni Blockchain desteği arayan Terra projelerine hibe, pazarlama ve ekosistem bağlantıları sunduğunu duyurdu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.706,40 TL 1,55%
ethereumETH/TRY
17.467,54 TL 1,96%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
3.610,49 TL 2,32%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
5,24 TL 1,67%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 1,96%
solanaSOL/TRY
545,56 TL 1,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,11%
Bağlantıyı kopyala