Polygon Ocak Ayında Hard Fork’a Odaklanıyor

polygon ocak ayinda hard forka odaklaniyor

Polygon PoS Blockchain ağındaki geliştiriciler, yeni düzenlemeler için hard fork önerisinde bulundu. Öneriye göre Polygon PoS Blockchain ağındaki geliştiriciler 17 Ocak tarihinde bir ağ hard fork’unun başlatılmasını öneriyor.

Polygon Hark Ford’a Hazırlanıyor

Polygon PoS Blockchain geliştiricileri, gas artışlarını düzenlemek ve yan zincir ağındaki blokların güvenirliğini artırmak için bir hard fork yükseltmesinin başlatılması önerisinde bulundu.

polygon ocak ayinda hard forka odaklaniyor 2

Konu hakkında yapılan bir paylaşımda Polygon Blockchain ağının arkasındaki şirket olan Polygon Labs geliştiricileri yükseltmenin 17 Ocak tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Söz konusu yükseltme fikri topluluk onayından geçerse, hard fork  ile birlikte işlem ücreti artışları ve zincirlerin yeniden düzenlenmesi yapılacak. Bununla birlikte yükseltme ile Polygon Blockchain ağının performansı ve güvenliği iyileştirilecek.

Son olarak yükseltme, Polygon zkEVM dahil olmak üzere Polygon yan ağlarının teknik özelliklerini geliştirmeye yönelik geniş bir atılımın son parçası olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Polygon PoS, Ethereum Blockchain ağına paralel olarak çalışmalarını sürdürüyor ve şirketin ortaklıkları arasında Adobe, Stripe ve Robinhood bulunuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.693,76 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
29.967,79 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.805,50 TL 0,93%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 1,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 2,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 5,06%
matic-networkMATIC/TRY
21,26 TL 3,67%
Bağlantıyı kopyala