Polygon (MATIC) Neden Yükseliyor? 23 Haziran 2022

polygon matic neden yukseliyor 23 haziran 2022

Kripto para piyasasında, son 24 saatte yükseliş gösterenler listesinde yer alan isimlerden biri de Polygon (MATIC) oldu. Verilere göre MATIC, son 24 saatte yüzde 26’dan fazla değerlendi. Polygon (MATIC) neden yükseliyor? Karbon emisyonları adına yapılan KlimaDAO anlaşmasının gücü mü?

Polygon (MATIC) Neden Yükseliyor? KlimaDAO ile Ortaklık

Kripto para piyasasında yatırımcılar dikkatlerinin büyük bir kısmını Bitcoin’e verirken, Polygon’ın yerel tokenı MATIC de sessiz hamleler yapıyor. CoinGecko verilerine göre kripto para biriminin değeri son 24 saatte yüzde 26.7 arttı. Haberin yazımı sırasında MATIC, 0.505 dolardan işlem görüyor.

polygon matic neden yukseliyor 23 haziran 2022 2

MATIC fiyatının artışında son 6 haftadaki önemli balina birimkileri var. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’in raporuma göre, MATIC balinaları yaklaşık 6 haftadır oldukça büyük bir birikim eğilimi içinde. 10 bin ila 10 milyon arasında token tutan balinalar, bu zaman diliminde toplu olarak cüzdanlarına yüzde 8,7 daha fazla MATIC ekledi. Bu da fiyatın yükselişinde bir rol oynadı.

MATIC’teki yükselişin bir diğer nedeni ise Polygon’un KlimaDAO ile yaptığı ortaklık olabilir. Bu hamleyle Polygon, büyük bir karbon nötrlüğü adımı attı olarak değerlendiriliyor.

Şirket, 104.794 ton sera gazını temsil eden 400.000 dolar değerinde karbon kredisi satın aldığını duyurdu. 

Konuyla ilgili konuşan Polygon kurucu ortağı Sandeep Nainwal “Dünyamız çevresel bir krizle karşı karşıya ve blokzincir endüstrisi, soruna katkıda bulunmayı bırakma sözü vermekten çok daha fazlasını yapmalıdır. Karbon nötrlüğüne ulaşmak önemli bir ilk adımdır, ancak önümüzde daha çok iş var. Polygon, bu konuda öncülük edecek”

22 Haziran günü Polygon aynı zamanda Polygon ID entegrasyonunu da duyurdu. ZK Cryptography tarafından desteklenen Polygon ID, DAO yönetişimi için büyük bir potansiyel sunan, kendi kendine egemen bir kimlik çözümü olarak açıklanabilir.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.697,12 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
18.775,79 TL 3,25%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.812,05 TL 3,49%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,28%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
585,31 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala