Polygon Kurucu Ortağından Yeni Web3 Programı

polygon kurucu ortagindan yeni web3 programi 2

Son dönemde Blockchain şirketleri başta olmak üzere pek çok şirket, Web3’e yönelmeye başladı. Blockchain şirketi Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Web3 burs programı başlattı.

Sandeep Nailwal’dan Web3 Burs Programı

Blockchain şirketi Polygon’un kurucusu ortağı Sandeep Nailwal ve kurulmasına yardım ettiği risk sermayesi şirketi Symbolic Capital, gün içinde erken aşamadaki girişimcilere Web2’den Web3’e geçişte finansal destek sağlamak adına yeni Nailwal Fellowship’in başlatıldığını duyurdu. Nailwal açıklamasında her yıl yeni bir kohort için 50.000 dolarlık yatırım yapılacağını açıkladı. Söz konusu yatırımların boyutu ise 500.000 dolara ulaşacak.

polygon kurucu ortagindan yeni web3 programi

Ayı piyasası kripto girişimlerine yapılan yatırımları neredeyse durma seviyesine getirdi ve potansiyel girişimcilerin Web3’e geçmeleri adına daha riskli bir ortamın oluşmasına sebep oldu. Bu girişimciler, ekiplerden ziyade bireylere odaklanan Nailwal bursunun hedefini oluşturuyor. Konu hakkında açıklama yapan Nailwal şu ifadeleri kullandı:

Bu bir startup’a fon sağlamakla ilgili değil. Bu bir fon ya da başka bir şey anlamı taşımıyor. Bu, çok çok erken bir aşamada olan bireyleri destekleyecek bir burs. Bazılarının bir fikri bile olmayabilir ve sadece bu yeni dünyayı keşfetmek istiyor. Biz ise buna yardım edeceğiz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
617.513,43 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
43.006,91 TL 0,74%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.106,40 TL 1,09%
usd-coinUSDC/TRY
23,29 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
12,24 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
42.975,69 TL 0,70%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,94%
solanaSOL/TRY
440,38 TL 1,43%
Bağlantıyı kopyala